Esileht » Online » Online artiklid »

Naatan Haamer: kannatused kasvatavad meid

31.03.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Hingehoidja ja kriisinõustaja Naatan Haamer arutles “Plekktrummis” riikliku eriolukorra tõttu muutunud elukorralduse käigus võimenduvatest inimsuhetest. Kriisi tekitatud ühiskondlikud muutused võivad aga olla nii head kui halvad, mõtiskles Haamer.

Vabariigi taasiseseisvumisest alates kriisinõustajana töötanud Naatan Haamer märkis, et praegune kriis erineb kõigist varasemaist ulatuse poolest. “See haarab kogu maailma ja puudutab ka Eesti mõistes tohutut hulka,” nentis Haamer. “Küsimus ei ole ju ainult haiguses, vaid haigusega kaasnevates nüanssides: inimesed peavad olema eemal tööst ja elama tavalisest erinevat elu.”

Tema sõnul kätkeb kriis enamasti üht sündmust, millest siis hakatakse välja tulema. “Antud juhul kõik kestab,” sõnas Haamer.

Inimestele mõjub eriolukord aga erinevalt. “Inimestel, kel enne oli sotsiaalse suhtlusega raskusi, tunnevad end kodus kaugtööd tehes paremini. Aga neid, kes on rahul, on siiski vähe, sest teadmatus tuleviku ees kütab ärevust jätkuvalt üles.”

Harjumatu on ka see, et ollakse palju kodudes koos. “Ei ole kuhugi minna, pole põgeneda. Paljud pered peavad tegelema teemadega, mida seni on välditud,” rääkis Naatan Haamer. “Ma arvan, et ühiskond ei saa enam kunagi selliseks, nagu ta oli enne kriisi. Kindlasti on muutustes nii head kui, ma ei tahaks öelda halba, aga neid asju, mille lahendamine võtab veel pikalt aega.”

Edasi ERR Uudistest.

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)