Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

«Muutuv linn» Tallinna vanalinnas

01.06.2016 | | Rubriik: Kultuurielu

konsi_maja_2Täna algavad XXXV Tallinna vanalinna päevad, mis kestavad 5. juunini.  

Vanalinna päevad kannavad võimalusterohket ja mängulist pealkirja «Muutuv linn». Korraldusmeeskond kutsub märkama, mõtestama ja avastama nii minevikku kui mõtlema tulevikule. Igal päeval on oma teema, millele keskendutakse. Tänasel lastekaitsepäeval keskendutakse lastele, noortele ja nende tegemistele vanalinnas.
2. juunil on väravate päev. Võimalus on kiigata koos ajaloolastega koorimuusika saatel väravate maailma viie tunni pikkusel kontsert-ringkäigul. Reedel, 3. juunil on Toompea-päev. Võimalust sisse astuda pakuvad mitmed ametiasutused, mida teadupärast on Toompeal üsna rohkesti, kuid mille tammised uksed jäävad sageli suletuks.
Kell 14 tutvustab konsistooriumis (fotol, Kiriku plats 3) peapiiskop Urmas Viilma EELKd. Konsistooriumi hoone uksed jäävad avatuks: kell 15.30 on seal ringkäik. Saab vaadata ka 1994. aastal renoveeritud väikest kabelit ja näitust «Piiskopiameti ajalugu Eestis».
4. juunil avavad uksed linnamüüritornid. Tornides on rohkesti näitusi, pakutakse ekskursioone, kontserte ja teatrietendusi.
Pühapäev, 5. juuni kannab pealkirja «Muutuv inimene» ja sel päeval on kutsuvalt avatud vanalinna 13 kiriku uksed jumalateenistusteks, tutvustavateks ringkäikudeks ning kontsertideks. Päev algab kell 11 Raekoja platsil nelipühi kiriku korraldatud jumalateenistusega. Kell 16 on adventkirikus (Mere pst 3) raamatu «Minu Ahvenamaa» esitlus ja autor Janne Kütimaa jagab autogramme.
Tallinna toomkirikus algab missa kell 11, kaastegev on politsei- ja piirivalveorkester. Kell 12.30 jätkub päev toomkiriku pärnade all sõna, muusika ja kohviga koos Katedraali ansambliga; kell 14–15 on kirikututvustus. Lähem info ürituste kohta www.vanalinnapaevad.ee.
Eesti Kirik

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)