Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Muutuste aeg kätkeb nii võimalusi kui ohte

17.05.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Yprus-1359. mail toimunud Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) sotsiaaltöö ümarlaud võttis fookusesse juba Jeesusele väljakutseks olnud küsimuse, kuidas toita viie leiva ja kahe kalaga kogu rahvas.

Avapalvuse pidas EKNi täitevsekretär Ruudi Leinus ja päevakava tutvustas ümarlauda juhatades Avo Üprus (fotol) ühiskonnatöö sihtasutusest.
Haldusreformi käsitlevas peaettekandes püüdis Margus Suvi vastata küsimusele, millised võiks olla riigi ootused kogudusele reaalsuses, kus kogukonnast kaob neli P-d: politsei, post, proviisor, pood. „Ei tohi vastanduda,“ toonitas Suvi, lisades, et kirik peab õppima digitaalset kirjaoskust. „EELK 167 kogudusest pole 59-l ei kodulehte ega Facebooki kontot ja vaid 43 lehel on diakooniatöö mainitud,“ esitas ettekandja jahmatavaid fakte.
Ümarlaual jagasid kogemusi ja mõtteid teiste hulgas Fea Üprus (Harkujärve kogukonnakeskus), Pia Ruotsala (EELK Perekeskus), Jane Snaith (Igale Lapsele Pere), Johanna Rosenvald (SA Sõbra Käsi), Eva Üprus (vanglate tugiisikud), Keili Kollamaa Rander (tugiisikuteenus arestimajades), Merit Jõgi (raske ja sügava puudega lapsed), Heidi Rätsep (Caritas), Tuuli Võsa (hingehoiuteenus), Marina Treimaa (preestripere Tornimäel), Kadri Keskküla (pagulastöö), Veronika Fjodorova (EMK lastekeskus Tähetorn).
Arutati koostöömudeleid ja rahastamist, eeskõnelejateks Eerik Jõks ühiskonnatöö sihtasutusest ja projektihaldur Annely Neame.
Riigireform viib administratiivkeskused maapiirkondadest kaugemale, tõdeti ühiselt. Küladesse jäävatele inimestele tuleb aga tagada inimväärne teenuste kättesaadavus. Siin on võimalus koguduste ja omavalitsuste koostööks, mis eeldab aga koguduste aktiivi osalemist ühiselu kavandamisel. Maapiirkondade sotsiaalse võimestamise projekt SEMPRE on jätkuvalt valmis toetama kohalike võimestusvõrgustike teket ning nõustama projektide koostamisel ja rahastuse leidmisel.
„Muutuste ajas on nii võimalused kui ohud,“ rõhutas Avo Üprus ümarlauast Eesti Kirikule kokkuvõtet tehes.
Liina Raudvassar

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)