Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Muutuda meele uuendamise teel

24.11.2021 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Vahel meenub mulle, kuidas koolipõlves klassi ees vastates ärevusest seelikut hakkasin üles rullima. Ega ma ise seda märganudki, kuni kaaslased sellele tähelepanu juhtisid. Muidugi kasvasin ma sellest varsti välja, aga vastutusrikkad hetked tekitavad ikka ärevust. Ilmselt kõigile. Tõenäoliselt tõusis „temperatuur“ kõrgeks ka möödunud kesknädalal Genfis Luterliku Maailmaliidu oikumeenilise keskuse kabelis, kus ametisse seati osaduskonna uus peasekretär Anne Burghardt. Seal peetud jumalateenistusel teenis kaasa ka liidu asepresident Urmas Viilma.

Vastutuse koorem, mis Annele pandud, on minu arvates veel suurem, kui varasemalt on olnud ühelgi inimesel samas ametis. Seda seepärast, et ta on esimene naine selles ametis ja esimene idaeurooplane nii juhtival ametikohal. Kui mõelda, et tema juhib järgmised seitse aastat 77 miljonit kristlast 99 riigis – kokku liitu kuuluva 148 liikmeskiriku osadust, tundub see kujuteldamatu, nagu paljude jaoks on seda superstaariks olek või miljoni euro omamine. Ent igaks tööks on vaja kogemust, oskust ja head tahet seda teha. Seda pagasit on Anne Burghardt kasvatanud Eestis õppides ja töötades, aga ka Saksamaal, lisaks Euroopa Kirikute Konverentsi juhatuse liikmena ja ka Luterlikus Maailmaliidus töötades. 

Ametisseseadmisel jutlustades kutsus Anne Burghardt nii ühiskonnana kui üksikisikutena kõiki meelt uuendama, kahetsema isekust ja ahnust, ükskõiksust teiste inimeste kannatuste vastu ning palvetas, et liidu liikmeskirikud kasvaksid koos osaduses ja muutuksid Jumalale üha ustavamaks. Seda saame meiegi iga päev Jumalalt paluda.

Rita Puidet

Allikas: lutheranworld.org

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)