Esileht » Online » Online artiklid »

Muusikaevangelist puudutab hingekeeli

09.12.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Juba plikatirtsuna esimest korda Eestiga kokku puutunud soomlanna Kirsti Malmi pidi pärast misjonikooli lõpetamist küll minema Venemaale Omskisse, ent sattus hoopis Eestisse, kirjutab Hille Tänavsuu.

Keila kultuurikeskuses käib Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) misjonikeskuse ja Lääne-Harju praostkonna pereväärtuste konverents «Head lapsed, need kasvavad …». Sisukate ettekannete vahel, millest järeldub, et head lapsed kasvavad pigem hea sõna ja armastuse kui vitsa või kurjustamisega, astub lavale nooruslik Kirsti Malmi, kitarr käes.

Üle saali kõlab tema võimas, maheda tämbriga hääl: «Sa meeles pea: sinu elu pole kokkusattumus, ei suuna seda pime juhus vaid. Sa meeles pea: sinu elu oli ammu plaanitud, sa iga hetke Loojalt kingiks said.» Laulu «Sa meeles pea» autor on Paul Janz, sõnad tõlkis eesti keelde Anne Tuovinen.

Evangelist tähendab rõõmusõnumi kuulutajat. «Lootust on ikka vaja, lootuse sõnumit, praegu veelgi rohkem kui headel aegadel,» kinnitab Malmi. «Eestis on palju kirikuid, see tähendab, et siin on aastasadu jumalasõna kuulutatud. Ajalugu on aga nii kujunenud, et kristliku traditsiooni jätkamine on suures osas katkenud. Eesti kodudes peetakse küll jõule, kuid nende sisu on kadunud.»

Kogu artikkel Postimehest!

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)