Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Muusika paneb hinge helisema

06.10.2021 | | Rubriik: Kirikuelu, Persoon kaasajast
Anne Jalakas on suurepärane flöödimängija ja -õpetaja. Erakogu 

Kuusalu koguduse orelimängija ja koorijuht, flöödi- ja plokkflöödiõpetaja Anne Jalakas pälvis EELK III järgu Teeneteristi.

„Seda on ehk liiga palju. Tunnen, et on palju teisi, kes palju rohkem teevad, aga samas on tore, et minu tegevust on märgatud,“ vastab Anne Jalakas küsimusele, mida tunnustus tema jaoks tähendab, ja lisab, et rõõmustab, et just kirikumuusika liit teda autasu kandidaadiks esitas. Ta plaanib kindlasti lõikustänupühal Tallinna toomkirikusse tänujumalateenistusele minna.

Kirikumuusika liidu juhatuse esimees Tuuliki Jürjo tõstab esile, et Anne Jalakas on olnud väga pikka aega tegev kirikumuusik, panustanud ka koorilaulu ja laulab isegi mitmes kooris, näiteks kirikumuusikaliidu segakooris KOSK. „Rõõmu teeb, et Anne annab ka flötistina professionaalseid kontserte. Mullu suvel koos Kadrina koguduse organisti Külli Eriksoniga,“ sõnas Jürjo.

Anne Jalaks sündis pealinnas, ent peres kolis hiljem Viljandisse, nõnda et põhiline muusikaline kasvamine toimus sealses muusikakoolis. Oluliseks oli ka osalemine Tõnu Sepa juhatatud vanamuusikaansamblis Viljandi Linnakapell. Tee kirikusse leidis Anne tänu Viljandi Pauluse kiriku ansamblile Hingeleib ja hiljem leeri õpetaja Heino Nurga ajal Kõpu koguduses. Muusikaline haridus tipnes 2009. aastal muusika- ja teatriakadeemias magistrikraadiga.

Ehkki Anne ka enne abielu kirikumuusikast huvitus, sai see tema elu oluliseks osaks pärast abiellumist kirikuõpetaja Jaanus Jalakaga, kellega koos on teenitud Hiiumaa kogudusi ja praegu Kuusalu kogudust. Mis on kirikumuusiku töös oluline? „Muusika toob inimesi kokku ja paneb hinge helisema. Sellega saab inimesi nii muusikaliselt kui ka vaimulikult harida. Ka kvaliteet on minu jaoks oluline,“ jagas usutletav.

Kätlin Liimets

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)