Esileht » Teemad » Teoloogilist »

Muusika lähendab Jumalale

23.11.2011 | | Rubriik: Teoloogilist, Ühiskond

 Värske Kristliku Kasvatuse number keskendub kolmele teemale: kasvatamine ja õpetamine muusika kaudu, infotehnoloogia vahendite kasutamine õpetamisel ja advenditemaatika lastetöös.
Õp Mart Jaanson vastab küsimusele, milleks lõi Jumal muusika. «Üks võimalus sellele küsimusele vastata on näha muusikat Jumala lohutusena pattulangenud inimesele,» leiab autor. Ta kirjeldab, kuidas kirikulaulus kohtuvad muusika inimlikkus ja jumalikkus.
Organist Anna Humal arutleb, kuidas erinevas eas inimene muusika läbi kasu ja kosutust leiab. Ta leiab, et laps ei ole millalgi liiga noor, et vanematel oleks vara teda kirikusse kaasa võtta.
Religiooniõpetaja Maarian Lend jagab näpunäiteid, mida annab pühapäevakoolis lastega peale laulmise muusikaga ette võtta, sest muusika ei hõlma endas ju ainult laulmist, vaid ka liikumist, pillimängu ja muusika kuulamist.
Arvutiõpetaja Rein Laaneser vaeb vägagi kaasaegset küsimust, millise rakenduse võiks e-õpe leida pühapäevakoolitöös.
Pikem intervjuu on tehtud Joel Remmeliga, kes kõneleb oma muusiku- ja usutee algusest. Õp Kristi Sääsk jutustab mõistujutu porgandist. Seda on hea kasutada erinevas eas laste advendiüritusel.
Eesti Kirik

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)