Esileht » Uudis » Esileht »

Muuseumiöö ütleb, et öös on tähti

14.05.2014 | | Rubriik: Esileht

Laupäeval, 17. mail toimub järjekorras kuues üle-eestiline muuseumiöö.

Seda tähistatakse alati rahvusvahelisele muuseumipäevale, 18. maile lähimal laupäeval.
Eesti muuseumid on ühiselt öö sündmusi ühendavaks teemaks valinud «Öös on tähti». Muuseumiöö koordinaatori Laura Kipperi sõnul ongi pea kõigi osalevate muuseumide programmid tähtede teemast inspireeritud: «Sõnal «täht» on eesti keeles nii palju tähendusi, on olemas sabatähed, tähesära, seaduse-, kirja- ja rahatähed, lubatähed, tähtpäevad, tähtteosed, tähtkujud – pea iga muuseum leiab oma vaatenurga. Mitmed muuseumid toovad sel ööl vaatamiseks välja oma kogude tähed, paljudes paikades on muuseumiööks kohale kutsutud erilisi esinejaid – oma valdkonna tähti.»
Muuseumiööl kaasalöömisest on teatanud üle 130 muuseumi, lisaks mitmed arhiivid, näitusepaigad, kirikud. Näiteks Risti kirik Harjumaal Padise vallas on muuseumiööl avatud kell 17–23. Külastajatele pakutakse kirikuekskursiooni ja orelimuusikat igal pooltunnil alates kl 17.30 kuni kl 22.30. 13.–14. sajandil tsistertslaste ehitatud Risti kirik on üks ehedamini säilinud keskaegseid pühakodasid Mandri-Eestis. Näha saab pühakojas 17. saj laemaalinguid, rahapakku ja käärkambrit. On avatud pääs ainulaadsesse poolsilinderjasse kirikutorni ning võlvidele.
Muuseumid avavad tasuta külastusteks oma uksed kell 18–23. Mitmes maakonnas sõidavad muuseumide vahel ringi tasuta muuseumiöö bussid ja külalisi aitavad muuseumides vastu võtta vabatahtlikud.
Täpsemat infot muuseumiöö kohta saab veebilehelt www.muuseumioo.ee ja Facebookist.
Eesti Kirik

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)