Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Mustamäel algavad otsijate õhtud

28.10.2009 | | Rubriik: Teated

Iga kuu viimasel neljapäeval kell 18.30 on Tallinna Tehnikaülikooli loodusteaduste majas Akadeemia tee 15 ruumis  VIII–109 otsijate õhtu. 29. oktoobri teema on «Mis on religioon?».
«Ärgu lakaku otsija otsimast, kuni ta leiab, ning kui ta leiab, siis ta on vapustatud, ning kui ta on vapustatud, siis ta paneb imeks ning hakkab valitsema kõiksuse üle.» 
Need salapärased sõnad on kirjas Tooma evangeeliumis, mis avastati juhuslikult 1945. aastal Egiptusest. Siin on juttu millegi erakordse otsimisest ja leidmisest. Ei öelda küll otse, mis see erakordne on, aga vihjatakse sellele, et see on tarkus.
Arvati ju juba Vana-Kreekas, et targad on need, kes valitsevad kõiksuse üle. Nende sõnade autor tahab julgustada kõiki tarkuse otsijaid, et nad ei loobuks otsimast enne, kui nad on otsitu leidnud.
Et tarkus on taotlemist väärt siht, seda öeldakse ka Piiblis: «Õnnis on inimene, kes leiab tarkuse, ja inimene, kes jõuab arusaamisele, sest sellest on rohkem kasu kui hõbedast ja rohkem tulu kui kullast! See on kallim kui pärlid, ja ükski asi, mida sa ihaldad, ei ole sellega võrreldav!» (Õp 3:13–14)
Tarkus, millest siin räägitakse, ei tähenda lihtsalt suurt hulka teadmisi, vaid arusaamist sellest, kes on inimene, miks ta on siin maailmas ja mis on tema jaoks viimselt oluline.
Need on küsimused, mis vaevad meid kõiki. Kuid selle mõistmiseni ei jõua me siis, kui meil pole teadmisi sellest, mida inimesed on tarkuseks pidanud, kuidas nad on seda minevikus otsinud ja kuidas nad otsivad seda praegu.
Otsijate õhtute eesmärk on jagada just selliseid teadmisi, millega jätkata edasiotsimist. Õhtuid viib läbi Tallinna praostkonna vikaarõpetaja teoloogiadoktor Jaan Lahe (fotol).
Iga õhtu on pühendatud ühele teemale ja kestab orienteerivalt poolteist tundi. Pool sellest ajast kestab loeng, millele järgneb diskussioon.
Kontakt: jaan.lahe@eelk.ee või tiinakliiman@hotmail.com

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)