Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Mustamäe kogudusele kingiti ristimistaldrik

15.04.2015 | | Rubriik: Uudised

Teenistuse lõppedes koos ristimistaldrikuga: Hinge-Riina Hallismaa (paremal), Tiina Klement ja Jaan Lahe.
Arho Tuhkru

Hinge-Riina Hallismaa kinkis Mustamäe Maarja Magdaleena kogudusele oma perekonnale kuulunud vana ristimistaldriku.

Ta andis kingi üle esimese ülestõusmispüha jumalateenistusel, kus koguduse õpetaja Tiina Klementi kõrval teenisid kaasa ka õpetaja Jaan Lahe (jutlus) ning Tallinna praostkonna abipraost Arho Tuhkru. Ristimistaldrikut kogudusele kinkides nimetas Hinge-Riina Hallismaa, et teeb seda oma emapoolse vanaisa August Ernitsa (1874–1943), kauaaegse (1909–1929 ja 1942–1943) Avinurme koguduse köstri mälestuseks.
Püssi vallas külakoolmeistri pojana sündinud August Ernits lõpetas Tartus Treffneri gümnaasiumi ning töötas Avinurme Maetsma algkoolis õpetajana kuni vanaduspensionile siirdumiseni. Aktiivse seltsielu edendajana oli ta oma lapselapse sõnul ka innukas pasuna- ja laulukooride juht.
«Proua Hallismaa pöördus minu poole küsimusega, mida teha perekonnale kuulunud ajaloolise esemega. Ühiselt leidsime, et oleks väga ilus ja sümboolnegi kinkida see äsja asutatud kogudusele,» tutvustab Eesti Kirikule ilusa žesti tagamaid Arho Tuhkru.
Kingitus viitab lootusele, et läbi ristimise saab praegu veel pisike kogudus uusi liikmeid juurde ja kasvab suuremaks. Taldriku näol on tegemist eelmise sajandi päritolu vaskse, üle hõbetatud, tüüpilise ajastupärase ristimistalituse läbiviimiseks mõeldud anumaga.
Liina Raudvassar

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)