Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Mustamäe kogudusel on aastapäev

23.11.2022 | | Rubriik: Kirikuelu

 Õpetaja Tiina Klement on Issandat usaldanud ja on kindel, et kogudus kasvab ja ükskord saab ka kirik valmis.   Arhiiv

Tallinna linna noorim luteri kogudus – Mustamäe kogudus – tähistas jumalateenistusega oma sünnipäeva. 

Läinud pühapäeval, 20. novembril tänati kirikus Issandat, kes selle noore kogudusega olnud 12 aastat. Tähtpäev pole ümmargune, ent Maarja Magdaleena nime kandva koguduse liikmetele siiski oluline, et seda isekeskis tähistada. Eks aita pidupäev süstida inimestesse ka uut jõudu, sest kiriku ehitus on seiskunud. Ent tõeline ime on, et Mustamäele on loodud kogudus ja see väike grupp inimesi on ette võtnud vaevanõudva kirikuehituse tee. Kogudusel on liikmeid saja ringis.

Linnaosavalitsuse keldris tegutsemist alustanud kogudus registreeriti 23. novembril 2010. Oma hindamatu panuse koguduse loomisse andsid praost Jaan Tammsalu ja Tiina Klement, koguduse esimene ja praegune õpetaja. Koguduse tegevus on olnud mitmekülgne, ikka on otsitud uusi viise koguduse kasvatamiseks, haarates kaasa nii vanemaid inimesi kui ka lapsi. 

Kogudusega on seotud ja aitavad inimesi teenida ka teoloogiadoktor Jaan Lahe, diakon Ülle Reimann ja emeriitdiakon Imbi Arro; lastetööd juhendab Maris Kuldkepp ja koguduse kantor on Misjonikoori dirigent Maarja Vardja. Peatselt saab kirikus jälle Misjonikoori esituses kuulda muusikali „Valgus Valguses“.

Viis aastat tagasi detsembris kolis kogudus keldrist kirikusse, pakkudes inimestele sooje ruume, olgu siis tegu eakate teetunni või beebilauluga. Inimeste janu jumalasõna järele pole kustunud ja õpetaja on koguduse viimases lehes kirjutanud: „Kui Jumal ei oleks olnud meie keskel, siis poleks täna ka Mustamäe kogudust. Tema on õnnistanud piskut ja teinud selle suureks just nii nagu viie leiva ja kahe kala loos.“

Rita Puidet

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)