Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Mustamäe kogudus teel uude kirikusse

04.09.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Ruumide kasutamise lõpetamise talituse pidas abipraost Arho Tuhkru …

Pühapäev, 25. august jääb EELK Mustamäe Maarja Magdaleena koguduse ajalukku päevana, mil lahkuti senistest ruumidest ja mindi üheskoos uude kirikusse.

Viimased üheksa aastat koguduse kasutuses olnud Mustamäe linnaosa valitsuse keldriruumides peeti 25. augustil tavapärane jumalateenistus, kus teenisid Tallinna abipraost Arho Tuhkru ja koguduse vaimulikud: õpetaja Tiina Klement ja diakon Ülle Reimann. Jumalateenistusele järgnes aga midagi tavapäratut – nimelt pidas abipraost Tuhkru koguduseruumide kasutamise lõpetamise talituse.
„Paljudele teie seast on need ruumid saanud aastate jooksul armsaks, neisse seintesse on juba loetud palved, need põrandad on teid kandnud nii kergetel kui rasketel hetkedel, lagi, mis on siin küll madal, on olnud nii kõrge kui Jumala koda,“ ütles abipraost koguduse poole pöördudes. „Me võime tunda hüvastijätu kurbust, aga me teame, et Jumala ligidalolu ei ole seotud alati konkreetse ruumiga, vaid inimese südamega.“
Tuhkru soov kogudusele oli, et need, kes on aastate jooksul siia kokku tulnud, ei jääks ilma Kristuse elavast sõnast, sakramendist ega tema pühast kirjast. Abipraost sõnas talituse lõpuks: „Issand Jumal, nendes ruumides, mis kord on pühitsetud sinu templiks, lõpevad nüüd jumalateenistused. Võta vastu meie kiitus ja tänu abi ja lohutuse eest, mida sa jagasid kogudusele just siin. Lase sinu armul jätkuda ka meie keskel, kui me lahkume sellest paigast, et me tunneksime igal ajal sinu muutumatut armastust.“

Jumala juhatusel
Pärast hetkelist vaikust tõsteti väljas olevale autole altar, ristimisvaagen, krutsifiks, küünlajalad, toolid – sõnaga kõik jumalateenistuseks vajalik inventar. Ajalukku jäi noore koguduse üheksa aastat Mustamäe linnaosavalitsuse majas. Koguduserahvas seadis sammud uude kirikusse Kiili 9, mis ei ole küll veel lõplikult valmis, kuid tulevane avar kantseleiruum on valmis, selle õnnistas Arho Tuhkru. Jumalateenistused toimuvad ikka pühapäeviti algusega kell 15.
Koguduse õpetaja Tiina Klement jagas Eesti Kirikuga oma esimesi emotsioone uues kirikus: „See on kirjeldamatult eriline tunne ja eriline tunne oli olla ka täna viimast päeva koguduse senistes ruumides, kus olime ju kokku üheksa aastat. See läks südamesse ja oli kahju. Meie suur unistus oli tulla uude kirikusse. Ühest küljest tundub see nagu unenägu, kuid ka kõige uskumatumad unistused võivad täituda.
Tegelikult on kõik läinud parajas tempos. Oleme palju palvetanud ja Jumal on meid kogu aeg juhatanud. Samas on tunne, et midagi suurt on veel ees, see õnnistus, mis siit lähtub, ulatub kaugemale, kui meie oskame näha. Ma loodan, et see hoone ja kogudus saavad väga suureks õnnistuseks paljudele inimestele, kogu eesti kirikule tervikuna.“
Tiiu Pikkur

Pildigalerii:

… ja üheskoos, kaasas kõik, mis pühakotta kuulub, mindi uude kirikusse. 2 x Tiiu Pikkur

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)