Esileht » Online » Online artiklid »

Mustamäe kirik saab uue rahasüsti abil peaaegu valmis

01.05.2019 | | Rubriik: Online artiklid

Mustamäe kiriku eelmisel aastal pooleli jäänud ehitus läheb jälle edasi ning kuigi ka vahepeal laekunud miljoni euroga ei õnnestu pühakoda ehitustöid päris valmis saada, hakkab tööde lõpp siiski paistma.

«Kuni 500 000 eurot jääb veel puudu. Praegu me saime konsistooriumilt miljoni euro suuruse eraldise ning annetustena veel juurde ja selle raha eest saame tegelikult ehitusega üsna kaugele,» ütles Mustamäe kiriku sihtasutuse juht Taavi Turvas.

Teisipäeval käisid kiriku ehitustöödega tutvumas Mustamäe linnaosavanem Lauri Laats ja abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kuid linnavalitsuse rahalisele toele kiriku ehitajad praegu ei looda.

«Linn on siia juba väga palju panustanud. Osalt ka selle tõttu, et see pole klassikalises mõttes kirik. See pole lihtsalt üks kirikuhoone, kus toimuvad jumalateenistused. See maja on pigem kogukonna keskus koos kirikuga. Siin on palju igasuguseid muid ruume, mis aitavad kirikul või kogudusel tegeleda just nende asjadega, mis tavaliselt välja ei paistagi. Eesti mõistes on kirik Eesti inimese jaoks see koht, kus käiakse jumalateenistustel või matustel. Aga näiteks  puudustkannatavate inimeste toetamine, nõustamine ja üldse kiriku heategevuslik külg ei paista välja. Siia on planeeritud ka lastehoid või lasteaed,» selgitas Turvas.

Edasi loe Postimehest.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)