Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Mõttetalgutel käidi välja huvitavaid ideid

16.03.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

risti kirikRisti koguduse nõukogu pidas oma laiendatud koosoleku 5. ja 6. märtsil Talu laagrikeskuses, kus osaduse kõrval sündis hulganisti toredaid ideid.

Märtsi lõpus toimuvaks sinodiks valmistudes vaadati läbi möödunud aasta aruanne ning selle aasta eelarve, aga kavandati ka koguduseelu. Koguduseliikmed leidsid, et vaja oleks piiblitunde ja otsustati reedeti koguneda kogudusemajja. Arutati, kuidas jõuda senisest enam kohalike inimesteni, lahendusena nähti kohtumisi koolimajas. Teismelised õnneks lävepakuprobleemi ei taju ja igakuised 24 tundi kestvad laagrid on nende seas väga populaarsed. Noortejuhi Linda Sakala rolli on sealjuures raske ülehinnata. Murekohaks on pühapäevakoolilaste arvu vähenemine.
Kõneldi lipumasti püstitamisest kogudusemaja juurde, mälestuskivist õpetaja Urmas Arusoole ja tema abikaasale, metsa istutamisest, muuseumiöö korraldamisest, koguduse diakooniamaja arendamisest ning võimalikust pagulaste vastuvõtmisest. Risti kiriku (fotol) külastajad aga saavad peatselt osa tornikohvikust, milleks saadi toetust pühakodade programmist.
Kui vanem generatsioon unistas, et õpetaja võiks saada Eesti keskmist palka, siis nooremad, keda oli enam kui neljandik 38st mõttetalgutel osalenust, unistasid noortebändist, noortefestivalist, nutikate inseneride klubist, Fazeri šokolaadivabriku külastusest, kämpingute rajamisest, rattalaenutusest ja muust.
Õhtu külaliseks oli Avatud Piibli Ühingust Mari Vahermägi, kes kõneles kasvamisest Sõnas ning selle kasvamise mõjust inimsuhetele.
«Püüame sellise laagri traditsiooniks muuta, sest oleme kogenud, et mõttekam ja toredam on olla koos kaks päeva ja rääkida kõigest, mis südamel, ning veeta õhtune aeg ühises osaduses, kui saada paariks tunniks kokku kinnitamaks numbrite jada, mida nimetatakse eelarveks,» loeb õpetaja Annika Laats mõttetalgud kordaläinuks.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda. (1Jh 4:21)