Esileht » Online » Online artiklid »

Monoteistlikud usundid allkirjastasid eutanaasiavastase dokumendi

29.10.2019 | | Rubriik: Online artiklid

Kristlaste, juutide ja moslemite saadikud allkirjastasid esmaspäeval ja edastasid paavst Franciscusele ühisdokumendi, mis mõistab hukka eutanaasia ja abistatud enesetapu kui olemuslikult valed teod, mis tuleb keelata.

“Kolm aabrahamlikku monoteistlikku usundit jagavad ühiseid eesmärke ning on täielikus üksmeeles oma lähenemise osas elu lõpetavatele olukordadele,” on öeldud dokumendis. “Eutanaasia ja arsti abil toimuv enesetapp on olemuslikult ning järelikult moraalselt ja religioosselt vale ning tuleb ilma eranditeta keelata. Igasugune surve surevatele patsientidele elu lõpetamiseks aktiivsete ja tahtlike tegudega on kategooriliselt lubamatu.”

Dokumendi allkirjastasid Vatikanis David Rosen Ameerika Juudikomiteest, Vincenzo Paglia Vatikanist, Samsul Anwar islami sotsiaal- ja kultuuriühendusest Indoneesia Muhamedi järgijad (Muhammadiyah) ning ka õigeusukiriku esindaja.

dee ise aga pärineb Iisraeli riikliku bioeetika nõukogu kaaspresidendilt Avraham Steinbergilt.

“Minu hinnangul teeb selle sündmuse ajalooliseks ainuüksi tõik, et kolm suurt usundit tulid kokku, rääkisid üksteisega, leppisid milleski kokku ning isegi allkirjastasid selle,” lausus Steinberg pressikonverentsil.

Paavstliku Eluakadeemia president Paglia lisas, et kuigi surma ei ole alati võimalik vältida, “ei soovi me teda tema räpases töös aidata”.

Edasi loe ERR Uudistest.

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)