Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Mõisaküla kirik sai torni

15.12.2009 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Foto: Kunnar Keres Üle kümne aasta taastatud Mõisaküla kirik (fotol) sai novembris torni, nüüd on jumalakojal kõrgust 30 meetri jagu.
Päev, torn paika tõsteti, oli koguduse juhatuse esimehe Kunnar Kerese sõnul paljudele rõõmupäev.
Tornikiiver, mille ehitas Mulgimaa juurtega OÜ Grüps Keilast, kaalub kuus tonni ja on kaetud tsinkplekiga. Enne torni ülestõstmist kinnitati paika muna ja tsingitud rist.
Kui muna on vastselt valminud, siis rist pärineb 1934. aastal valminud kirikust. See kukkus tornist alla 1983. aasta tulekahju ajal, mil kirik hävis ja rist sai kannatada.
Torni ehitamiseks saadi 930 000 krooni toetust PRIA kaudu, koguduse omaosaluse aitas tasuda Soome Nummijärvi sõpruskogudus. Üle kümne aasta kogudust juhtinud Kunnar Kerese sõnul tuleb «lootus, et kirik valmis saab, üsna lähedale». Järgmisel aastal loodetakse valmis saada saali lagi, põrand ja seinad. Siis pühitsetakse kogu kirik.
Koguduse liikmete arv on aastaid püsinud stabiilne, kogudus on kasvanud tugevaks ja juhatus tegeleb aktiivselt majandusküsimustega. Mais Mõisakülas toimunud Viljandi praostkonna sinodil valiti Kunnar Keres aasta töötegijaks.

Rita Puidet

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)