Esileht » Online » Online artiklid »

Mõisaküla kirik saab kunagise risti tagasi

05.10.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Veerandsajandi eest maha põlenud Mõisaküla kiriku taastamine jõuab tuleval suvel lõpule ning selle torni tippu seatakse sama rist, mis kaunistas pühakoda selle valmimise ajal.

Mõisaküla koguduse juhatuse esimees Kunnar Keres rääkis, et parasjagu ehitatakse maa peal kirikutorni raami ja sel sügisel tõstetakse see katusele.

2,5 meetri kõrgune rist, mis torni otsa pannakse, pärineb 1934. aastast, mil Alar Kotli projekti järgi ehitatud ainulaadne puukirik valmis sai.

«Kui pühakoda 1983. aastal maani maha põles, kukkus rist torni otsast maha,» jutustas Kunnar Keres. «Viisime selle metallitööstusesse ja seal leiti, et puhastades ja värvides saab risti algsel kujul taastada.»

Purunenud malmkupli asemele tuleb siiski uus valada.

Koguduse juht ütles, et algul loodeti pooleli oleva projekti abiga valmis saada kiriku lagi ja põrand, aga ehitus on vahepeal odavnenud ja töid tegeva osaühinguga Grüps on jõutud kokkuleppele, et lõpliku lihvi saavad ka seinad. Kõik see peaks valmima järgmiseks suveks.

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti külade uuendamise ja arendamise meetmest saadi taastamiseks 930 000 krooni, omaosaluse kümme protsenti tasus kogudus.

«Oleme aastaid säästnud ja kogunud, et olla taastamistöödeks valmis,» lausus Kunnar Keres. «Omaosalus pärineb koguduse liikmete ja sõpruskoguduste annetustest, Mõisaküla kultuurimajas peetud kolme toetuskontserdi tuludest ja mullu detsembris Eesti-Läti meeskooride esinemisel kogutud annetustest.»
 

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)