Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Mõelda tuleb suurelt

12.04.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Diakon Jaanus Torrim pärast teenetemärgi üleandmist Pärnu raekoja saalis. Kätlin Liimets

8. aprillil, Pärnu linna päeval, jagas Pärnu linnavalitsus teenetemärke. Kümne tunnustatu seas oli ka Pärnu Eliisabeti koguduse diakon ja peaorganist Jaanus Torrim.

Pärnu raekoja saali pidulikule vastuvõtule oli laupäeva pärastlõunal kogunenud umbes 50 kutsutut. Kokkutulnuid tervitanud Pärnu linnapea Romek Krosenkranius heitis põgusa pilgu Pärnu linna 766 aasta pikkusele ajaloole ja tänas teenetemärgi pälvinuid nende silmapaistva panuse eest linna arengusse.
Alates 2007. aastast jagatud Vello Paluoja kaunilt kujundatud hõbedast teenetemärke (märgi keskel on sinisel põhjal emailitud valge rist, mida ümbritsevad õielehed; õielehtede ümber on omakorda valged emailitud detailid ja märgi keskel asuval ristil asetseb Pärnu linna vapp) andis linnapea pidulikult üle koos abilinnapea Jane Metsaga.
Jaanus Torrimile anti teenetemärk nr 88 pühendunud ja aktiivse tegevuse eest Eesti muusikakultuuri edendamisel loojana ja kontsertide ning festivalide korraldajana. Eriti tõsteti esile tema poolt 2000. aastal asutatud Pärnu Eliisabeti kiriku orelifondi. Fondi abil restaureeriti kiriku 1928. aastal valminud orel ja orelimeister Hardo Kriisa ehitas 2010. aastal pühakotta teise oreli.
Lisaks on Torrim Pärnu muusikaelu rikastanud alates 2003. aastast toimunud Pärnu orelifestivalidega, olles nende kunstiliseks juhiks ja peakorraldajaks.
2013. aastast diakoniks ordineeritud, praegu Pärnu ja Ruhnu kogudust teeniv Jaanus Torrim oli tunnustusest liigutatud ning ütles märki vastu võttes: „Mõelda tuleb suurelt. Kõik on võimalik, kui uskuda ja tõsiselt oma südames palvetada.“
Kätlin Liimets

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)