Esileht » Uudis » Uudised »

Missioonipreemia sai „Kingitud elu“

14.12.2018 | | Rubriik: Uudised

Kolmapäeval, 5. detsembril anti Tallinnas Maarjamäe lossis üle Aadu Luukase missioonipreemia SA Hille Tänavsuu Vähiravifondile „Kingitud elu“. Selle võttis vastu fondi juhatuse liige Toivo Tänavsuu, kes selgitas, et viie aastaga on vähiravifond kasvanud Eesti rahva liikumiseks, mis ei jäta ühtegi vähihaiget lootusetusse.
„Oleme kindlustanud rohkem kui 500 Eesti inimesele hädavajaliku ravi, lootuse, võimaluse elada või koguni terveneda. Seejuures pole ainsatki inimest, kes kuuluks fondi sihtgruppi, kuid oleks jäänud selle õlekõrreta,“ toonitas Tänavsuu.
Tema sõnul on missioonipreemia laureaat iga vähiravifondi panustanud inimene. Veel tänas ta kõiki abisaanuid, kes on jaganud avalikkusega lugu oma raskest võitlusest kurja haigusega. „Vähiravifond on sama vajalik tervetele kui haigetele – ta seob Eesti ühtsena kokku, deklareerides: keegi ei jää üksi, iga elu loeb!“ rõhutas Tänavsoo.
2014. aastal Hille Ja Toivo Tänavsuu ning Janek Mäggi poolt asutatud ja Hille Tänavsuu haigusloost välja kasvanud vähiravifondi jaoks on käesolev aasta olnud erakordselt töömahukas – abisaajate arv kasvab mullusega võrreldes umbes kolm korda. Ainuüksi viimase nelja kuuga on fond panustanud Eesti inimeste tervisesse ligi miljon eurot.
Teised tänavused nominendid olid ajaloolane Raivo Pullat, Püha Johannese kooli direktor hariduspedagoog Liivika Simmul, EELK Usuteaduse Instituut, kunstiajaloolane Marika Valk, Vaba Rahva Laulu korraldaja Ülo Kannisto.
Alates 2007. aastast välja antav Aadu Luukase missioonipreemia antakse inimesele või organisatsioonile, kes on silma paistnud Eesti ühiskonna tasakaalustatud arengu ja rahva elukvaliteedi tõstmisele suunatud tegevuse edendamisel. Missioonipreemia laureaati tunnustatakse 32 000 euroga ning ülejäänud viit nominenti 6400 euroga.
Tänavu anti Aadu Luukase missioonipreemia välja 12. korda, ühtlasi oli see viimane kord.
Eesti Kirik

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)