Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Misjonikoor kogus raha Jõgeva kiriku ehitamiseks

23.12.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Misjonikoori dirigent Maarja Vardja. Arhiiv

Jõgevamaa gümnaasiumi saalis andis EELK Misjonikoor imelise kontserdi, kus koguti annetusi Jõgevale uue luterliku kiriku ehitamiseks.

Kogudusel on 77 aastat tagasi kiriku ehitamiseks kingitud 1 ha suurune maatükk Jõgeva linnas. Veel hiljaaegu oli kirikuhoone ehitamine ainult suur ja kättesaamatu unistus. Viimasel ajal on aga koguduse juhatuse esimees Mare Rosin konkreetseid samme astunud, et unistus reaalsuseks saaks. Peagi on valmimas kirikuhoone maa-ala detailplaneering. Ka edasisteks tegevusteks on juba päris konkreetsed plaanid olemas.
Üle kümne aasta tagasi oli Jõgeva inimestel võimalus esimest korda osa saada Misjonikoori kontserdist. Tookord oli Jõgeva kogudusemaja 120kohalises saalis kuulajaid palju rohkem, kui oli istekohti. Kontserti mäletatakse veel siiamaani. Tänavu toimus kontsert, mis kandis pealkirja «Ta tuli taevast», gümnaasiumi suures saalis, mis sai kuulajaid täis.
Kontsert moodustas suurepärase terviku kauni muusika, piiblilugemiste, palvete, Jõgeva kiriku ehitamise visiooni ja linnapea tervitusega. Suurim tänu Misjonikoorile, dirigent Maarja Vardjale, kõigile solistidele, saateansamblile ja heli ning valguse seadjatele kauni kingituse eest Jõgeva kogudusele!
Jõgeva kogudus tänab kõiki kuulajaid, kes kontserdile tulid, ja annetajaid, kes oma toetusega uue hoone valmimisele kaasa aitavad. Palju tänu Jõgeva linnavalitsusele, kelle toetusel kontsert teoks sai.
Misjonikoor alustas tööd aastal 1998. Koori eesmärk on kuulutada evangeelset sõnumit nii muusikas kui sõnas. Segakooris on 45 lauljat, kes kuuluvad Eestimaa erinevatesse kirikutesse ja kogudustesse.
Ingrid Bender

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust! (Ps 66:20)