Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Misjonikoor annab välja uue plaadi «Hingekuld»

16.03.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Misjonikoor plaanib välja anda kaheksanda plaadi ja ootab selleks toetust. Arhiiv

Hiljuti 18. sünnipäeva pidanud Misjonikoor salvestab uut muusikat ja plaanib kevadel välja anda kaheksanda plaadi.

Umbes neljakümmend lauljat koondav Misjonikoor on alati oodatud esineja ja on pikkade aastate jooksul rõõmustanud paljusid kuulajaid eelkõige hästi kõlava muusikaga ja toetava sõnaga Jeesusest Kristusest.
Koor on esinenud mitmel pool välismaal, sealhulgas Venemaal, USAs ja Kanadas, aga ennekõike on rõõmustanud koori üle Eestimaa väikesed kogudused. Koori on saanud kuulda ja näha ka vaimulikul laulupeol.
Koori asutamisest alates dirigent olnud Maarja Vardja ütleb, et uue plaadi materjali hakati õppima möödunud kevadel ja sujuvalt lisandus uusi lugusid. Kui salvestama hakati augustis, siis äsja jõuti salvestada viimased laulud.
Uue plaadiga kinnitatakse, et igas inimeses peitub väga väärtuslik alge ehk n-ö kullatükk. Kõik plaadile koondatud lood on kaudselt seotud selle teemaga ja sellest sündis ka plaadi pealkiri «Hingekuld». «Loodame südamest, et selle plaadi muusika võiks olla äratuseks otsijatele ja pühitsuseks leidnutele,» ütleb dirigent.
Plaadil kõlava muusikaga plaanib Misjonikoor rõõmustada edaspidi siinseid kogudusi, pakkudes võimalust osa saada sõna ja muusika õhtutest.
Oma mitmekesise repertuaariga soovib koor  kuulajaid vaimselt kosutada, et koos rõõmustada Jumala ja tema tegude üle.
Ent plaadi väljaandmine on kulukas ja nõuab koos originaalmuusika loomise, muusikute tasu, salvestamise ja muuga kokku 12 000 eurot, millest misjonikeskuse omaosalus koos sponsorite panusega on 10 000 eurot.
Leida tuleb puudujääv summa, mille heaks saab annetuse teha kas otse kiriku kodulehel või SA EELK Misjonikeskus kontodele EE482200001120254269 (Swed­bank) või
EE551010602016015008 (SEB) märgusõnaga «Misjonikoori CD».
Rita Puidet

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)