Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Misjonikeskus pidas suveseminari Põlvas

17.08.2010 | | Rubriik: Uudised

Robert ja Pauline Kolb Ameerika Ühendriikidest nautimas Taevaskoja kaunist loodust.  Kaisa Kirikal15 aastaga hinnatud traditsiooniks kasvanud üritus toimus sel aastal teemal «Koguduste rajamine: apostlik nägemus ja tänapäev».
Misjonikeskus korraldas 9.–12. augustini toimunud koguduste töötegijatele suunatud suveseminari koostöös USA St. Louisi Concordia seminariga, mille pensioneerunud teoloogiaprofessor dr Robert Kolb oli ka seminari olulisemaks lektoriks.
«Meil läheb siin väga hästi. Ilm on ilus, loodus kaunis, toit maitsev ja mis peamine – kohalik Põlva kogudus on äärmiselt külalislahke, muutes meie, üle Eesti kokku sõitnud 30 kirikutöö tegija olemise meeldivalt koduseks,» annab telefonireportaaži kohapealt misjonikeskuse peasekretär Kristiina Seppel, üks seminari korraldajaist.
«Esmapilgul võib ju küll tunduda, et koguduste rajamine ei ole tänapäeva Eestis sugugi kõnekas teema. Et uute rajamise asemel peaksime keskenduma olemasolevate elus hoidmisele, nuputama, kuidas teha elustavaid või värskendavaid süste. Aga Saku, Viimsi, Mustamäe näitel saab siiski väita, et teema on aktuaalne,» kommenteeris ta päevadele valitud juhtmõtet.
Seppeli hinnangul on EELK kontekstis piisavalt palju usujõust pakatavaid kogudusi, isegi kui nende isikkoosseis ei ole suur. «Võib-olla peakski uue koguduse rajamise asemel vahel kaaluma väiksema üksuse, näiteks kuulutuspunkti või palveringi loomist,» arutles ta. See idee tuli esile ka assessor Ove Sanderi ettekandest, kes vaagis EELK arengukavas ja seadustikus seisvat.
Külalisena rikastas ettekandega seminari Tartu praost Joel Luhamets. Sellest, kuidas Saalemi kogudusest kasvas välja uus, Risttee kogudus, kõneles Peep Saar.
Aastatega väljakujunenud kristliku osaduse vaimsus oli tooniandev ka sel aastal Põlvas. Igaüks sai osadusõhtul jagada kaaslastele oma loo.
Liina Raudvassar

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)