Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Misjonikeskus pakub koguduste kasvuks koolitusi

11.01.2019 | | Rubriik: Teated

Kasvuaeg„Kasvuaja“ koolitus on mõeldud nii vaimulikele kui ilmikliikmetele, kes soovivad täiendada oma oskusi koguduse väikerühma juhina. Väikerühma all mõeldakse väljaspool jumalateenistuslikku elu toimuvaid kohtumisi (piiblitunnid, palveringid, naiste- ja meesteringid jne). See on koht kristlasena kasvamiseks, oma usu üle mõtisklemiseks, Piibli lugemiseks, palveosaduseks. Väikerühm on madala künnisega kohtumiskoht, kuhu saaks kutsuda ka neid, kes alles tutvuvad kristliku õpetusega.
Koolitusel tutvutakse mahuka ja sisuka lihtsalt kasutatava materjaliga, mille põhjal suudab väikerühma kogunemisi alustada ja juhtida ka seda esmakordselt tegev koguduseliige. Õppematerjal jaguneb kuueks põhiteemaks, mis omakorda koosnevad moodulitest, mida saab kombineerida ja kasutada näiteks väikerühma, leerikooli, piiblitunni jm läbiviimiseks.
Õppepäevad sisaldavad materjalide kasutamise praktilise õpetuse kõrval ka vaimulikku osa.
Õppepäevad toimuvad Põlva Maarja koguduse ruumides 26. jaanuaril (I osa) ja 9.–10. veebruaril (II osa) kell 10–17.
Koolitajateks on Soome Rahva Piibliseltsi koolitajad Virpi Nyman ja Kristiina Nordman. Koolitus on tõlkega soome keelest eesti keelde.
Osalustasu 20 eurot katab materjalide ja lõunasöögi kulud. Võimalus ööbida koguduse ruumides, milles tuleks eelnevalt kokku leppida.
Registreerida 20. jaanuariks aadressil helene.toivanen@eelk.ee või telefonil 5646 4135.

Koolitus Luuka 10 on Misjonikeskuse uusim koolitus, mis julgustab igapäevaselt Jeesust järgima (Mt 28:18) ja on mõeldud nii vaimulikele kui koguduse ilmikliikmetele.
Eesmärk? Jeesus on andnud misjonikäsu jagada rõõmusõnumit temast. Mida tähendab see tänapäeva maailmas? Kas see võiks tähendada midagi muud kui evangeeliumi kuulutamine sõnadega, mis on kutsumus vaid mõnele? Milline on kristlase kuulutav elustiil? Koolitus julgustab ja annab suuna mõelda misjonitööst väga avaralt ning viisil, mida suudab teostada iga kristlane.
Koolitus toimub 16. veebruaril Rakvere Kolmainu koguduse ruumides ja 6. aprillil Kuressaare Laurentiuse koguduse ruumides kell 10–16. Tegemist on kahe eraldi koolitusega. Koolitajaks on Tartu Maarja koguduse õpetaja ja Soome Evangeelse Luterliku Ühingu (Sley) misjonär Joona Toivanen.
Osalustasu 10 eurot katab materjali ja lõunasöögi kulud. Registreerimistähtaeg on 10. veebruar (Rakvere) ja 30. märts (Kuressaare). Registreerida aadressil helene.toivanen@eelk.ee või telefonil 5646 4135.
Kirjutage julgesti ja uurige lisa, vastan meelsasti kõigile lisaküsimustele!
Helene Toivanen

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)