Esileht » Uudis » Uudised »

Misjonikeskus otsib vabatahtlikke

04.03.2020 | | Rubriik: Uudised

EELK Misjonikeskus otsib oma kodulehe kaudu inimesi, kes sooviksid anda vabatahtliku panuse organisatsiooni töösse.

Vabatahtlikku tegevust iseloomustab see, et rahalist ega muud materiaalset tasu sellest ei saada. Peale selle eeldatakse, et inimene ei tee seda käsukorras ning kasu ei saa mitte tema enda pere, vaid teised inimesed või kogu ühiskond.

Misjonikeskuse kodulehel rõhutatakse, et nemad ootavad oma vabatahtlikelt lisaks ristiusu tunnistamist, head tahet, õppimisvalmidust ja misjonikeskuse töötingimustega nõustumist. Kinnitatakse, et vastutasuks saab vabatahtlik teadmisi ja kogemusi kirikutööst, uusi sõpru ja tuttavaid, võimaluse kristlasena kasvada ning oma vaba aega kasulikult ja mõtestatult veeta.

Misjonikeskuse juhataja õp Leevi Reinaru selgitas Eesti Kirikule, et õigupoolest toetub nende töö lisaks palgalistele juba praegu suure hulga vabatahtlike panusele. Teisalt on valdkondi, kus abikäsi hädasti juurde oleks vaja. Seetõttu otsustatigi kodulehel vastav teadaanne avaldada.

Veebiküljel https://misjonikeskus.eelk.ee/vabatahtlikud-on-oodatud/ on esitatud nimekiri 14 tegevusest, mille juures vabatahtlikud saavad oma panuse anda. Üks oluline töövaldkond on seejuures ürituste korraldamisele kaasaaitamine. Muu hulgas vajatakse abi juulis toimuval EELK laulupäeval misjonitelgi ülespanemisel ja seal tegevuse korraldamisel.

Lisaks otsitakse raamatukogu ja arhiivitöö tegijaid, ajaloouurijaid, Plussmeedia ja ajakirja Meie Misjon kaastöölisi, koolituste ja küsitluste läbiviijaid, õppematerjalide vormistajaid, noorte evangeliseerijaid-misjonäre ja teisi.

Vabatahtlikel palutakse endast teada anda aadressil mk@eelk.ee. Teadaanne avaldati juba jaanuari alguses ning Reinaru sõnul on mõni huviline misjonikeskusega ka ühendust võtnud. Uusi vabatahtlikke pole seni siiski kahjuks leitud.

Rain Soosaar

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)