Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Misjonäritöölt pensionile ei minda 

16.11.2022 | | Rubriik: Kirikuelu


Misjonärid Äksi kogudusemaja altari ees. Samuel Reinaru.

1. novembril kohtusid EELKs teenivad misjonärid Äksi kogudusemajas, et jagada kogemusi ning teha ka plaane edaspidiseks. 

EELK Misjonikeskuse eestvedamisel toimuvad sellised kohtumispäevad kaks korda aastas – ikka selleks, et misjonäri sisuliselt toetada ja oma rõõme-muresid saaks jagada ka teiste sarnases olukorras kaastöölistega. Äksi sai valitud, sest siinse koguduse õpetaja Esa Luukkala kuulub samuti meie misjonäride ringi. Vestluse käigus tuli esile ka teema: kas misjonär jääb pensionile? 

Kui ametlikult teenib EELKs praegu kaheksa välismisjonäri, siis kokkusaamisele saab kutse üle 10 inimese – just seetõttu, et sisuliselt teevad misjonitööd edasi ka need, kes ametlike paberite järgi juba pensionil või on Eestisse kogudusetööle tulnud vabatahtlikuna. Tõdesime, et misjonitöö käib edasi meie elu lõpuni.  

Tutvusime Äksi kogudusemaja heade laagripidamise võimalustega, lähemalt ka koguduse elu ja tööga. Esa sõnul on Äksi kirik rahvast pilgeni täis kaks korda aastas: jõuluõhtul ja motomeeste hooaja avajumalateenistusel, mil jõuavad kirikusse ka mittekristlastest mootorratturid.

Misjonärid jagasid uudiseid kogudustest või praostkondadest, kus nad teenimas on – töö käib igas suunas, nii Lõuna- kui Põhja-Eesti pool. Üsna suurel määral on misjonärid praegu keskendumas just laste- ja noortetööle. Viimasele panustab Saku ja Mustamäe koguduses kaasa ka Norra misjoniseltsi projekti „Ucrew“ raames tegutsev Renata Kaleininkas, kes esimese eestlasena teeb misjonipraktikat aasta aega Eestimaal. Tavaliselt lähevad eestlased teistesse riikidesse ning sealt tuleb meile uusi noori vastu. Lasnamäe kogudusest kuulsime rõõmsaid uudiseid, et hoogsalt on käima läinud venekeelne tööharu.  

Misjonäre oli oma kogemustega toetama tulnud ka Ahti Kaera, kes tegutseb MTÜ Kristus Igasse Kodusse juhina. Ta tutvustas materjale, mis saavad toetada kogudustes tehtavat tööd ja aidata uutel kogudusse jõudvatel inimestel Piibli lugemisega järje peale saada. Erinevate kogudustega suheldes sai Ahti ka tuua mõned näited edulugudest, kuidas ühisel eesmärgil tegutsedes on ka häid vilju tulemas. 

Sirli Kaera 

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)