Esileht » Uudis » Uudised »

Misjonärid Väliahod on taas Venemaale teel

20.02.2008 | | Rubriik: Uudised

Misjonäride Anu ja Juha Väliaho uus ja ühtlasi viimane lähetusperiood Venemaal on alanud.

Anu ja Juha Väliaho koos mordvalanna Maria Miðinaga (keskel) Rakvere misjonipäevadel. Foto: Sirje Semm

Anu ja Juha Väliaho koos mordvalanna Maria Miðinaga (keskel) Rakvere misjonipäevadel. Foto: Sirje Semm

Hilissügisel olid Peterburis koosolekud, kus tehti tööplaane ja koostati õpingukavasid kogudusekooli ja teoloogia põhikursuse tarvis.
Esimesel advendipühapäeval õnnistati neid tööle Helsingis. Jumalateenistusel osales Soome Misjoniseltsi juhatus, kirikusaalis oli üle 800 inimese ja Raadio Dei tegi otseülekande kogu Soomet katvasse raadiovõrku. Juha jutlustas ja Anu pidas kõne. «Oli imeline kogemus, kui meie altaril põlvitasime ja vaimulikud panid oma käed meie peale ning palusid Jumalalt meile hoidmist ja õnnistust,» kirjutab Anu sõbrakirjas. Misjonitöö heaks tehtud korjandus oli umbes 2000 eurot.
Teeleõnnistamine oli aasta lõpus ka Väliahode Soome kodukirikus Hyvinkääl, kus võeti vastu uus aasta.
Juha Väliaho uus tööperiood algas 1. jaanuaril ja Anul algab 1. märtsil ning lõpeb 2. veebruaril 2012. «Pärast seda peaks Juha jääma pensionile ja me tuleksime koos teenima Eestimaale. Võimaluse korral käiksime edaspidigi aitamas oma sõpru Venemaal. Algaval perioodil tahaks aga aidata seal koolitada uusi koguduste töötegijaid,» lubab Anu sõbrakiri.
Aasta algas Väliahodele juba Birskis Baškiirias Uurali praostkonna koguduste vabatahtlike abiliste koolitusnädalaga, teemaks «Punane niit Piiblis». Läbiviijaks oli teoloogiadoktor Eero Junkkala, Soome Misjoniseltsi piibliõpetaja Helsingist.
Junkkala jaoks oli Ingeri kiriku esimene teoloogia põhikursus Baškiiria pealinnas tõeline elamus. Ta kirjutab: «Olen viimaste aastate jooksul kokku puutunud paljude noorte kirikutega, aga mitte nii noorega. Kui kümne aasta eest polnud siin ühtegi ristitud luterlast, siis tänaseks on neid Birskis üle kahesaja. Joškar-Olast alguse saanud Ingeri kiriku Uurali praostkonna töö soomeugrilaste, eriti mari rahva seas on head vilja kandnud. Anu ja Juha on selle töö alusepanijad, kelle nimed jäävad siinkandi kiriku ajalukku.»
* * *
EELK misjonär Anu Väliaho kutsub kõiki sõpru ja tugikoguduste esindajaid 24. veebruaril kell 10 Tallinna Jaani kirikusse jumalateenistusele, kus tähistatakse vabariigi 90. sünnipäeva. Õpetaja Jaan Tammsalu palub seal Jumalalt õnnistust ka Anu ja Juha Väliahole, saates neid sel viisil teele Anu kodumaalt.

EK

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)