Esileht » Uudis » Uudised »

Misjonärid saavad kokku Muugal

18.03.2015 | | Rubriik: Uudised

AndersMisjonikeskus kutsub 24. märtsil Eestis töötavad misjonärid traditsioonilisele misjonäride päevale.

Saadakse kokku Muuga sadama territooriumil asuvas Eesti meremeeste misjonimajas, mis aastakümneid tagasi rajati Eesti Kirikute Nõukogu eestvõttel. Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru sõnul võtavad päevast osa ka peapiiskop Urmas Viilma ja piiskop electus Joel Luhamets.
Soome misjoniseltside lähetusel töötab Eestis viis perekonda Soomest ja üks Norrast. Kõige pikemalt on Eestis töötanud misjonäridena rändlaulik Kirsti Malmi, koguduseõpetaja Kari Tynkkynen ja laste- ning noortetöö tegija Titta Hämäläinen.
Tartus valmistuvad misjonitööks Anders Vik Aarseth (fotol) Norrast, kes ühineb Pauluse kogudusega, ning soomlanna Kirsi Vimpari, kelle tööpaigaks saab Peetri kogudus.
Lääne-Norrast Volda kirikust läkitati 18. jaanuaril misjonitööle 26aastane Anders Vik Aarseth, kes Tartusse saabus juba möödunud aasta augusti lõpul. Pauluse koguduse abiõpetaja Kristjan Luhametsa sõnul õpib noormees esialgu eesti keelt ning valmistub seejärel edendama kristlikku noortetööd.
Andersil on soov aidata noortetöö alal kaasa ka teistes kogudustes. «Anders on õppinud majandust ning viibinud kaks aastat noorsootöötajana Kanaari saartel norrakeelses kogukonnas. Kuna talle meeldib tegelda spordiga, loodab ta kasutada neidki oma ande kristliku kuulutuse heaks,» vahendas Kristjan Luhamets Eesti Kirikule.
Eesti Kirik

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)