Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Misjonärid Maria ja Jukka Repo lähevad tagasi koju

22.06.2011 | | Rubriik: Kirikuelu, Persoon kaasajast

Maria ja Jukka Repo laste Saara ja Samueliga. Erakogu
Neli aastat Eestis tööl olnud Maria ja Jukka Repo lähevad tagasi Soome.

5. juunil pidas Jukka Repo viimase jumalateenistuse Hageri koguduse Saku abikoguduses ja nädal hiljem tänas Hageri kogudus lähedaseks saanud soome töötegijaid.
Õpetaja Jüri Vallsalu on tänulik Sakus tehtud suure töö eest ja kinnitab, et avatud olemisega Maria ja Jukka koos laste Samueli ja Saaraga võeti hästi omaks.
End maailmaränduri ja -parandajana iseloomustav Jukka Repo ütleb, et nende pere jaoks oli Eestisse tulek üllatus ja ühtlasi maandumispaik üleminekuperioodiks. Nad olid palju aastaid teeninud Ingeri kiriku lähetusega Venemaal ega olnud valmis sukelduma Soome ellu.
«Olen Eestis oldud aja eest väga tänulik, sain väga hea õppetunni, kuidas tööd teha. Noorena tegelesin paljude asjadega, nüüd pigem vaatasin, kuidas Issand tööd teeb,» ütleb Jukka. Paar aastat kulus keeleõppele, aga nüüd saaks juba tööga hakkama, naerab misjonär.
Maria alustab 1. septembrist Soomes tööd diakooniatöötajana, Jukka tööpaik on veel otsustamata, võib-olla on see Lappeenrantas Ingeri kiriku esinduses.
Igal juhul tuleb kodumaal viimastel aastatel toimunud muutustega harjuda, ütleb konservatiivse eluhoiakuga Jukka.  
Maria tegi lastega pühapäevakoolitööd, ka Risti koguduses. Jukka andis elule vaimse värvingu. Tänu Soome Rahvamisjoni saadikutele tekkisid kogudusel head suhted sealsete inimestega ja Jukka vahendusel on saadud Saku kiriku kavandamisel head nõu arhitekt Risto Pihkalalt.
«Jukka ongi olnud Saku abikoguduse strateeg ja visionäär ning kutsunud kokku kiriku ehitustoimkonna,» ütleb ka misjonikeskuse nõuniku ametit pidanud mehe kohta keskuse peasekretär  Kristiina Seppel. «Jääme soome misjonäre lausa taga igatsema,» võtab Kristiina misjonikeskuse töötajate ühised tunded kokku.
Saku abikoguduse teenimist jätkab praegu õpetaja Vallsalu, soov on leida teenima uus misjonär, läbirääkimisi on selles vallas peetud. «Elame ja tegutseme, nagu jaksame,» ütleb Vallsalu.
Rita Puidet

Nõnda peab ülendatama Inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)