Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Minister Räsänen tunnustas Taevas TV7 tegevust

06.11.2013 | | Rubriik: Ühiskond

Soome siseminister Päivi Räsänen tunnistas 2. novembril Espoo kultuurikeskuses Tapiolas peetud Taevas TV7 10. aastapäeva tähistamise pidukõnes oma jumalaotsinguist teismelise tüdrukuna.

Selle päeva hommikul, kui Soomes tähistati pühakute päeva, oli kõigis suuremates meediakanalites esiuudiseks Päivi Räsäse Rahvamisjoniseltsi (SEKL, kelle juhiks on Eestiski hästi tuntud misjonär Mika Tuovinen – S. S.) suvepäevadel peetud kõne, kus ta ütles, et kõigil meil on tulnud ette olukordi, kus peame mõtlema, kas tuleb tegutseda üldise arvamuse, normi vastaselt, rikkuda kasvõi seadust, kui need on Jumala sõnaga vastuolus. Sellele tuli 41 inimeselt õiguskantslerile kaebus, kus siseministrit süüdistati seadusevastases käitumises ning seksuaal- ja muude vähemuste vastases käitumises.
Minister Räsänen on vastanud, et pidas kõnet eraisikuna, olles suvepäevadel oma abikaasa pastor Niilo Räsäneni, misjoniseltsi Ryttylä evangeelse kooli juhataja kaaslaseks.
Ootasin Espoosse piduõhtule sõites põnevusega ministri kõnet. Et mul õnnestus vaheajal temaga kohtuda, teda kõne eest tänada, paar sõna vahetada ja ühine pilt teha – see oli boonus kogu toredale õhtule.
Päivi Räsänen tõi välja arvud, mis näitavad soomlaste usklikkuse ja kirikusse kuulumise vähenemist. See ei ole aga iseloomulik maa põhjapiirkonnale. Kui üks inimese vabadusi on usuvabadus, siis neil, kes tunnistavad Jee­sust Kristust, peab samuti olema õigus seda teha. Viie lapse emana oli tal tuua mitmeid näiteid vestlustest usuküsimustes oma lastega. Näiteks küsinud tütar kord lapsena, mis saab siis maailmast, kui Jumal sureb. Ja ema sai lohutades vastata, et Jumal on igavene.
Minister tänas TV7 peret, kanali loojaid Martti ja Mirja Ojarest selle eest, et 10 aastat on olnud Soomes võimalik vaadata kristlikke saateid.
Sütitava kõnega astus üles ka eurosaadik Hannu Takkula, kes kuulutas, et Soome vajab äratust, ning tõi positiivse näitena ajaloost välja 19. sajandil Soomes tegutsenud äratusliikumise juhte, sealhulgas Lars Levi Laestadiust.
Muusika ja sõnavõttudega täidetud õhtut juhtinud Mirja Ojares ütles kanali põhimõtet tutvustades, et me kõik oleme matkal koduteele koos meie päästja Jeesuse Kristusega ja TV7 tahab olla sel teekonnal heaks kaaslaseks.
Kui TV7 kümme aastat tagasi Soomes kaabeltelevisioonina alustas, oli töötegijaid 7, nüüd on neid 70. Ka annetajate arv on tõusnud 10 000ni ja viimasel aastal on laekunud ligi 3 miljonit eurot annetusi.
Neli aastat on TV7 vaadatav ka Eestis (tööd juhib Päivi Pitko), Iisraelis ja nüüd Rootsiski. Võimas oli seegi hetk, kui lavale astus lapseootel ooperitäht Helen Lokuta, lauldes Timo Lige «Ei ole teist nime». Ja kogu suur saalitäis kiitis õhtut lõpetades Jumalat lauluga «Suur Jumal sa» (KLPR 305).
Piduõhtu ülekannet on võimalik jälgida kas siis TVst või netist 15. detsembril kell 19. Aga enne seda peetakse Eestiski TV-kanali sünnipäeva: laupäeval, 9. novembril kell 17 Tallinna metodisti kirikus (Narva mnt 51).
Sirje Semm

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)