Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Ministeerium ootab EELKlt suuremat panustamist Aleksandri kirikusse

13.03.2017 | | Rubriik: Online artiklid

Kultuuriministeerium lubab arutada Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) soovi mitte veel lõpetada sihtasutuse Narva Aleksandri Kirik tegevust, kuid ootab EELK-lt samas suuremat panustamist sihtasutuse töösse.

Ministeeriumi pressiesindaja Meelis Komspus ütles BNSile, et EELK arvamus laekus kultuuriministeeriumisse täna ning sihtasutuse koosolek toimub 6. aprilli ja kujunevat olukorda seal kindlasti ka arutatakse.

«Kui EELK leiab, et sihtasutuse tegevust tuleks jätkata, siis oleks tervitatav, kui EELK kaaluks võimalust sihtasutusse rohkem ka rahaliselt panustada,» lisas Kompus.

Kultuuriministeeriumi asekantsler Tarvi Sitsi on teinud ettepaneku Sihtasutuse Narva Aleksandri Kirik tegevuse lõpetamiseks.

«Kultuuriministeerium on aga endiselt valmis osalema hoonele sisu andmise protsessis – panustama kultuuriliste tegevustega, et kaitsealune hoone oleks võimalikult maksimaalselt avalikus kasutuses. Selles osas muutusi ei ole,» kinnitas Kompus.

EELK Konsistooriumi avalike suhete spetsialist Kalle Kõiv ütles varasemalt, et EELK Konsistoorium arutas 7. veebruari ja 7. märtsi istungil kultuuriministeeriumi asekantsleri Tarvi Sitsi ettepanekut Sihtasutuse Narva Aleksandri Kirik tegevuse lõpetamiseks.

Edasi loe Postimehest.

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)