Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Minevik on olevik

29.12.2021 | | Rubriik: Teated

Piiskop Tiit Salumäe 70. sünnipäevaks koostatud raamatut „Minevik on olevik“ on võimalik osta Haapsalu koguduse kantseleist, Tartus Pauluse raamatupoest ja peagi ka Rahva Raamatu ja Apollo kauplustest üle Eesti.

Eesti Kiriku toimetus on valmis soovijatele samuti raamatut müüma ja posti panema. Raamatu hind on 20 eurot, millele lisandub postiautomaadi saatekulu. Info tel 733 7790 või 733 7795, e-post silja.harm@eelk.ee.

Kogumiku saatesõnas on kirjutanud peapiiskop Urmas Viilma:„Siin kirjutavad südamesse minevaid mõnusmuhedaid ja seikluslikke meenutusi Tiit Salumäest tema pereliikmed. Sõna saavad õpilased ja praktikandid, kellele Tiit Salumäe on olnud mentoriks ja õpetajaks, ametikaaslased ja lähedased sõbrad. Isiklikest väikestest lugudest põimub kokku üks sisutihe ja mitmekihiline tervikjutustus Tiit Salumäest, moodustades lõpuks omaette peatüki Eesti luteri kiriku 20. sajandi teise poole ja 21. sajandi esimese kahe aastakümne kroonikas.“

Raamatus on rohkesti pildimaterjali Tiit Salumäe lapsepõlvest kuni piiskopiks pühitsemiseni, aga ka inimestest, kellega ta oma eluteel on kokku puutunud. Ühe osa raamatust moodustavad Tiit Salumäe kirjutatud artiklid ja peetud ettekanded ning jutlused.

Nõnda peab ülendatama Inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)