Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Milliste ootuste ja mõtetega lähete vaimulike konverentsile?

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tauno Teder, Häädemeeste koguduse õpetaja: Vaimulike konverents on meie põhikirjaline organ, mille ülesanne on arutleda asjade üle, enne kui nad jõuavad piiskoplikku nõukogusse või kirikukogusse. Seega on tegu esialgse, aga tihti otsustava tähtsusega kvoorumiga, seetõttu tuleks võimalusel seal osaleda. Teiseks on see oluline kokkusaamise koht. Vaimulikke tuuakse tavapärasest kontekstist välja, oleme neutraalsel pinnal ja see võimaldab kohtumisi ning mõttevahetusi, mida muidu ei juhtu. Loodan, et see saab siiski toimuma! Elame epidemioloogiliselt keerulisel ajal.

Jane Vain, Järva-Madise koguduse õpetaja: See saab olema minu teine vaimulike konverents. Hea on füüsiliselt vaimulike õdede-vendadega kokku saada üle pika aja. On oluline julgeda ja tahta rääkida hirmust ning armust, nagu sel korral teema on. Et mis meid hirmutab ning ärevaks teeb ja kuidas sellega toime tulla. Ja ka armu pool: kuidas olla armulik olukorras, kui seda pole ehk nii lihtne olla. Loodan, et tuleb viljakas ja sõbralik konverents.

Kaido Saak, Lääne praostkonna praost: Kindlasti pole osalemine raisatud aeg. Ootan kõige enam kokkusaamist ametikaaslastega. See on minu jaoks palju olulisem kui konverentsi üldine teema. Sel aastal lähen veidi ärevate tunnetega. Koroonasse nakatumiste arv on suurenenud. Mõte, et kõik konverentsil osalejad peavad kohapeal testima, tundus ebamõistlik ja tekitas mõtte, kas üldse sõita. Oleks võinud ju juhtuda, et sõidad kohale, test osutub positiivseks ja pead kohe tagasi sõitma. Praegune variant, et iga vaimulik teeb testi kodus enne sõitma hakkamist, tundub parem.

Margus Suvi, Valga koguduse õpetaja: Osadus oma kirikut teenivate vendade ja õdedega on mulle väga oluline. On hea tunda, et me pole üksi igaüks omas koguduses. Kindlasti on ka ettekanded head. Teema „Hirm ja arm“ on huvitav. Eks meie elu kirikus käib suuresti armu läbi ja hirmust palju ei räägita. Ehk ongi nii, et räägime rohkem armust, aga tunneme enam hirme. Kaks poolust käivad siiski tihti koos. Olen väga rõõmus, et Christoph Wrembek tuleb ettekannet pidama.

Kätlin Liimets