Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Millisena jääb meelde lõppev aasta?

25.12.2019 | and | Rubriik: Uudised

Melder_Katrin-Helena_ek2018Katrin-Helena Melder, assessor, praost ja Järva-Jaani koguduse õpetaja:
Lõppevast aastast on palju head meenutada, jõulupühad teeb eriliseks aga asjaolu, et tänavu kannab Eesti Televisioon jõuluõhtu jumalateenistuse üle meie kirikust. Terve kogudus ja Järva-Jaani alevik on rõõmsalt elevil ning võin kinnitada, et sündmus ühendab koguduse kogukonnaga ja küllap jõuab sel aastal jõulukirikusse mõnigi, kes alati kirikus ei käi.
Rahval on kahju, et president ei tule. Kutse on saanud ka peaminister, kes ei ole vastanud, seega loodame, et valitsusjuht jõuab kirikusse. See on esimene kord, mil Järva praostkonna kirikust jõuluteenistuse teleülekanne tehakse.
Teleteenistuse ettevalmistusse on kaasatud rohkearvuline meeskond. Viimased kaunistused seadsime pühakotta veel neljandal advendipühapäeval. Koguduse soov on, et meie 13. sajandist pärit pühakoda oleks jõuluteenistuseks laitmatult korras. Anname ju endale aru, et läbi telepildi jõuab meie teenistusse terve eesti rahvas. Jutlustab piiskop Tiit Salumäe. Lisaks minule teenib kaasa meie noortejuht Tene Metsma ja lektsioone loeb vallavanem Rait Pihelgas.

pil_ivo pill2_2019Ivo Pill, Sangaste koguduse õpetaja:
Oli hea aasta, mida kohe ära saatma asume. Asjad ja inimesed liikusid ja seda meile sobivas suunas. Kui mitmed aastad olen tundnud nukrust, et arvnäitajad vaid vähenevad, siis lõppevast aastast saab rõõmu tunda, et on olnud kogudusse liitujaid ja kahele vaimulikule jagub tublisti vaimulikku tööd. Saan ju tänulik olla, et võin oma koormat jagada koguduse diakoni Tanel Meieliga.
Minu eas ja tervisega peab tänulik olema iga aasta ja eluks antud päeva eest. Need kingitud ajad teevadki tänulikuks ning sellest kantud vaga lootusega liigun ka uude Issanda aastasse. Kas elame või sureme, oleme Kristuse omad.

Telefoniküsitus on tehtud 23. detsembril.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)