Esileht » Uudis » Uudised »

Millal jõuab ajaleht tellijateni

28.08.2019 | | Rubriik: Uudised

Viimasel ajal on olnud küllaltki palju pretensioone seoses ajalehe Eesti Kirik kojukandega. Kasutan võimalust olukorda selgitada.
Kande kvaliteet on Eesti Postile väga oluline. Mõõdame juba aastaid perioodika kande kvaliteeti, et tagada teenust, mida lubame kliendile ehk kirjastusele ja mis tuleneb teenuse tingimustest ning postiseadusest. Postiseaduse järgi tuleb tagada perioodiliste väljaannete kättetoimetamine kuuel päeval nädalas üks kord päevas.
Maapiirkonnas toimetame perioodikaväljaanded vastavalt perioodikateenuse tüüptingimustele postkastidesse kella 16-ks. Mujal Eestis toimetatakse ajaleht kätte päeva jooksul.
Kanderingi alguses olevatesse postkastidesse tuuakse leht juba hommikul ja kanderingi lõpus asuvatesse postkastidesse hiljem. Kui aga päeva jooksul ei ole leht teie postkasti jõudnud, siis ootame infot meie klienditeeninduse telefonile või meiliaadressile, et kandeviga parandada. Leht toimetatakse kohale järgmisel kandepäeval. Paratamatult ei saa kõik aadressid paikneda kanderingi alguses ning seetõttu saab osa inimesi posti kätte varem ning teised hiljem. Küll aga võivad aeg-ajalt muutuda postikanderingid. Mõni piirkond, kus mahud kasvavad, liigub eraldi ringi alla, mõni teine piirkond liitub aga uue kanderingiga. Neid muudatusi tehakse jooksvalt ning vastavalt vajadusele, üldist kande kvaliteeti see ei mõjuta.
On arusaadav, et klientide ootus on post võimalikult vara kätte saada, kuid suurematest jaotuskeskustest kaugemal asuvatesse piirkondadesse on post alati jõudnud päeva jooksul. Selles osas mingit muutust pole toimunud. Eestis on ligikaudu 600 000 postkasti ning paratamatult võtab iga adressaadini jõudmine aega ja kõiki neid ei ole võimalik teenindada hommikul. Eesti Posti töötajad annavad endast parima, et leht jõuaks õigeaegselt tellijani.
Sandra Krusel,
Eesti Posti reklaami- ja perioodikateenuste osakonna juhataja

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)