Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Miilits tungis teenistuskoertega pühakotta

06.04.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Venemaal on kaitstumad õigeusu kiriku kullatud kuplite alla kogunevad kristlased. ArhiivÜksteist relvastatud miilitsat koertega sekkusid Püha Georgi luterliku koguduse (Kaluuga linn) pühapäevasesse teenistusse.
Miilits reageeris anonüümse helistaja telefonikõnele, milles teatati, et koguduses käib koos sekt, kellel on äärmuslikku kirjandust. Millise seaduse alusel, miks just koertega, relvastatult ja pühapäevase teenistuse ajal pidi selline läbiotsimine tehtama, miilits ei põhjendanud. Umbes tund aega kestnud läbiotsimiseks suleti uksed, kedagi ei lastud sisse ega välja.
Miilits otsis läbi kogu kirjanduse, milleks aga olid vaid Piiblid ja lauluraamatud. Kogudus jätkas samal ajal jumalateenistust. Koguduse pastor põhjendas, et Piiblid ja Augsburgi usutunnistuse raamatud pole äärmuslik kirjandus, aga see ei paistnud läbiotsijaid veenvat.
Vaenulikkus luterliku koguduse vastu võib olla seotud üldisema trendiga suhtuda karmimalt «sektidesse», olgu tegu Jehoova tunnistajate või katoliiklastega, keda arvatakse olevat aktiivselt tegemas misjonitööd kohalike seas. Kaluuga luterlik kogudus võis tunduda kohalikele ametivõimudele ka ühe «katoliikliku sektina».
Varem on taolisi aktsioone korraldatud Tatarstani, Dagestani ja Krasnojarski moslemite seas, kellel on kahtlustatud olevat türgi päritolu teoloogi Said Nursi raamatuid.
2009. aastal selliste läbiotsimiste arv Venemaal kasvas, samas ei ole ükski riigivõimu esindav institutsioon tunnistanud, et tegemist oleks planeeritud kampaaniaga vähemususkude vastu.

Allikas: Norras tegutsev Forum 18 News Service (www.forum18.org/)
Alar Kilp

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)