Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Mihkel Pajupuu on pühendunud muusikale

16.11.2011 | | Rubriik: Persoon kaasajast

 Kõpu iseseisva koguduse 100. aastapäeval sai tänukirja koguduse organist, 5. novembril juubelit pidanud Mihkel Pajupuu.
Viljandi kultuuriakadeemia helistuudios helitehniku-assistendina töötav Mihkel Pajupuu (fotol) tähistas 5. oktoobril 50. sünnipäeva ja pälvis koguduse tänu pikaaegse tegevuse eest organistina. Neid aastaid on kogunenud paarkümmend, mil ta, alul koos emeriitõpetaja Helmut Mõtsnikuga, Kõpus käinud on.
Kuigi Mihkli põhipill on kitarr või basskitarr, mida ta sageli harjutab, saab ta ka oreliga hakkama. Pillide kuningat õppis ta mängima Viljandi Pauluse koguduse organisti Aaro Tetsmanni juures. Mäletamist mööda oli Mihkel põhikohaga ka Pauluse koguduses organistina tööl aastatel 1993–1998. Sealses koguduses ongi ta hingekirjas ja nõukogu liige.
Suure osa ajast neelab kultuuriakadeemia helistuudio: energia läheb salvestamisele, miksimisele, produtseerimisele. Lisaks tegeleb Mihkel heliloomingu ja arranžeerimisega, ta on näiteks mänginud ansamblis Monarh, tema loomingut on esitatud populaar­ses superstaari saates. Seetõttu on ta praegu sunnitud tõdema, et töö koguduses on tagaplaanile jäänud.
Mihkel annaks heal meelel kohustused Kõpu koguduses üle kohalikule inimesele, kes arendaks kogukonnaga koostööd nagu kirikumuusikule kohane. Sellist inimest aga pole ja nii jääb Mihklil loota, et kui ta pensionile jääb, saab end kogudusele pühendada, sest just inimesed on need, kes motiveerivad teda organisti ametit pidama. 
Jumalikkust püüab Mihkel Pajupuu märgata enda ümber iga päev, sest Jumal kõneleb tema sõnul meiega läbi paljude väikeste asjade, kas või sellega, kui lähedane inimene meid puudutab.
Rita Puidet

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)