Esileht » Online » Online artiklid »

Mihkel Oviir: naised võiks meestele rohkem armastust avaldada!

04.05.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Täna Energia Avastuskeskuses peetaval emadepäevale pühendatud konverentsil „Appi, mu mees armastab mind!“ ütles endine riigikontrolör Mihkel Oviir, et soorollide järgi peab armastust avaldama mees, kuid tegelikult ootavad paljud mehed vastupidist – et naised neile palju rohkem armastust avaldaksid.

“Meil on sõna armastus devalveerunud,” rääkis Mihkel Oviir paneeldiskussioonis alapealkirjaga “Miks Eesti naine ei tea, et mees temast hoolib?”. “Ilmselt ei ole teist mõistet, mida on nii mitmetähenduslikult kasutatud. Ma armastan hommikul magada, ma armastan kaerahelbeputru. Armastusel on alaliigid: armastus naise vastu, laste vastu, armastus lastelaste vastu. Need on erinevad. Mille poolest armastus naise vastu erineb teistest armastuse objektidest? Me peame sellele küsimusele enda jaoks vastama.”

“Mina olin kahe aastane, kui isa ja ema viidi Siberisse,” ütles Mihkel Oviir. “Sellist puhast pereelu, kus on isa-ema ja lapsed, on meie põlvkond vähe tunnetanud. See on avaldanud olulist mõju ka järgnevatele põlvkondadele. Naine peab tunnetama, et mees teda armastab. Õige. Siit jõuame soorollide juurde, mille järgi mees avaldab armastust. Tegelikult võiks naine palju rohkem armastust avaldada. Ühiskondlik arusaam on, et mees on aktiivne pool ja naine passiivne pool, kuid uskuge mind, väga paljud mehed ootavad vastupidist. Samas: ma olen väga õnnelik, et Siiri ei pane mind peenraid rohima.”

“Maailmas on ilmunud väga palju armastusraamatuid,” sõnas Siiri Oviir. “Paljud loodavad armastuses lilleaeda. Ei ole lilleaed. On muidugi lilled ka. Me räägime perest, peresuhtest. Me oleme Mihkliga koos elanud rohkem aega kui eraldi. Me oleme selle elu koos loonud. Mulle meeldib, et ma saan oma mehe peale toetuda. Mulle meeldib, et minu mees on minust targem. Mitte et mina panen vaod paika, vaid vahel mees sätib need paika. Me ei taha meestelt mitte ainult lilli ja käe hoidmist, vaid et nad oleks toeks.”

“Väga oluline on samal lainepikkusel olemine, ootused ja vastused,” rääkis EELK peapiiskop Urmas Viilma. “Kui tuua paralleel spordist, siis vahel võetakse suhet kui lühidistantsi läbimist, mitte maratoni. Paarid, kes on tulnud minu juurde sooviga lasta ennast laulatada – oleme  nendega vestelnud ning püüdnud koos selgeks saada, millisele distantsile nad lähevad.”

Edasi loe Postimehest.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)