Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Menukad suveüritused

13.08.2015 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Eks ole jagunud sellessegi suvesse ärevaid sõnumeid ja vastuolusid tekitavaid teemasid. Ent elu on siiski olnud õnneks piisavalt rahulik, et ka veidi aega maha võtta ja suvest rõõmu tunda. Eriti viimasel nädalal, mil saime nautida rannailmagi.
Kokkutulekuid, festivale ja muid üritusi on tänavugi jagunud igale maitsele ja sihtgrupile. Piletilevi koostatud edetabelite põhjal otsustades on menukaimad neist popmuusikakontserdid ja komöödiaetendused. Eelmisel nädalal näiteks osteti enim pileteid Weekendi diskofestivalile Pärnus. Järgnesid kuulsa Briti bändi Smokie kontserdid ning kolmandana Lenna Kuurmaa ja Vaiko Epliku oma.
Ent paljude ürituste korraldajatele ei olegi kommertsedu kõige olulisem. Kultuurielamuste ja meelelahutuse kõrval tahetakse sageli lihtsalt pakkuda sarnaste huvidega või omakandi inimestele kokkutulemise võimalust. Mõnikord on eesmärgiks ka kohaliku identiteedi ja kultuuri alalhoidmine, edendamine või konstrueerimine. Ka sedalaadi ettevõtmised võivad väga populaarseks osutuda – mainigem kasvõi folkloorifestivale, ühepäevakohvikuid Kärdlas ja Võrus, Seto kuningriigi päeva jne.
Tundub, et paljudele kirikuinimestele jäi kogu suve tippsündmuseks siiski juba juuli alguses Tartus toimunud vaimulik laulupidu. Tõsi, selle meediakajastus jäi oodatust tagasihoidlikumaks ning pealtvaatajaid võinuks rohkemgi olla. Ehk annaks midagi ette võtta, et järgmisel korral oleks kaasatud enam kogudusi ja nende liikmeid. Kuid üldiselt oli tegemist suure kordaminekuga. Huvitava repertuaari kõrval tahaksin seejuures eriti esile tõsta laulupeo kirikurahvast ühendavat efekti. Vahetasin muljeid äärmiselt erineva taustaga tuttavatega ning nagu selgus, jäid peaaegu kõik kogetuga väga rahule. Jääb üle nõustuda ühe sõbra arvamusega, et selline õhkkond nagu vaimulikul laulupeol võiks meie kirikus kogu aeg valitseda.
Rain Soosaar

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)