Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Meistrikursus „Peeter Südale orelit otsimas“

13.01.2021 | | Rubriik: Teated

Meistrikursus toimub 27. veebruaril Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus.

Läinunud aastal möödus Eesti orelimuusika klassiku Peeter Süda surmast 100 aastat. Tema lehekülgedelt vähene, aga sisult seda kaalukam orelilooming on iga enesest lugupidava Eesti organisti repertuaaris, aga tihti ollakse küsimuse ees, milliseid kõlavärve teostele valida või millise oreli kõla tema teoseid mängides eeskujuks võtta. Otsimegi koos Ines Maidrega, kes on kahtlemata Süda teoste parimaid asjatundjaid, kõlaesteetikat ja orelitüüpi, mis võiks kõige enam sobida Süda teoste ettekandeks. Selle teema all saab muidugi käsitleda ka palju muid interpretatsiooniküsimusi ja aspekte, mis esitusprotsessis tekivad. Koolitus koosneb kahest osast, loengust ja meistrikursusest, milles osalejad saavad Ines Maidre juhendamisel süveneda Peeter Süda oreliteoste kõlamaailmasse.

Ines Maidre on salvestanud orelimuusikat mitme riigi raadiole ja heliplaadifirmadele, veel on ta kirjutanud orelimuusikaalaseid artikleid ja avaldanud raamatu „Peeter Süda elust ja loomingust“  koos CDga (EMIK, 2005).

Kursusetasu 25 € saab maksta kohapeal või soovi korral registreerimisel teada antud arve alusel. Koolitusele registreerumine aadressil ui.kirikumuusika@eelk.ee. Info: Kristel Aer, tel 502 0950 või Kersti Petermann, tel 514 6341.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)