Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Meie võimalus on palvetada

11.09.2013 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Nii rohkelt pühitsetud päid ja kiriku kõrgeid vaimulikke pole Maarjamaal ammu nähtud, kui oli möödunud nädalal. Õhtuti «Aktuaalset kaamerat» vaadates võis juba ära harjuda, et uudisteankur patriarh Bartolomeuse tegemistel sõnas ja pildis põhjalikult peatus. Loomulikult oli tegemist tähelepanuväärse visiidiga, mis ületas uudisekünnise nii sakraalses kui profaanses mõõtmes.
Vestluses Indrek Treufeldtiga saates «Kahekõne» toonitas Tema Pühadus soovi näha praeguse kahe Eestis tegutseva, Moskva ja Konstantinoopoli alluvuses õigeusu kiriku asemel ühte autonoomset kohalikku Eesti õigeusu kirikut. Jah, patriarh ei jätnud vaka alla ebalust küsimuses, kuidas selle soovitud staatuseni Eestis liikmete arvult ja mõjujõult teisel kohal positsioneeruv konfessioon viia.
Konstantinoopoli patriarh lubas ühendada oma palved kõigi kristlastega Süürias kannatavate inimeste heaks. Traagilised sündmused Süürias on muutnud murelikuks paljud vastutustundlikud inimesed maailmas, kirjutas oma kogudustele läkitatud pöördumises ka peapiiskop Andres Põder, kes kutsus palvetama Süüria eest. Kirikujuhtide meelest ei lahenda pommid probleeme, vahendab peapiiskop Põder oma pöördumises, ühinedes nende mitmete suurte kirikute juhtidega, kes on öelnud hoiatavaid sõnu võimaliku sõjalise sekkumise teemal. Mida võtavad Süüria küsimuses ette selle maailma vägevad, näitavad lähipäevad. Meie aga saame saata oma palved Kõigevägevama poole.

Liina Raudvassar

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)