Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Meie vaimulikud – Ove Sander

03.01.2018 | | Rubriik: Kultuurielu
sander_kaas

Raamat „Ove Sander“ on jõudnud raamatulettidele.
Tiiu Pikkur

EELK Usuteaduse Instituudis esitleti 13. detsembril värsket raamatut „Ove Sander“, mis on ilmunud kirjastuse Gallus poolt välja antava vaimulikke tutvustava raamatusarja „Meie vaimulikud“ teise raamatuna.

Usuteaduse instituudi rektor, kirikuvalitsuse assessor, Nõmme Rahu koguduse õpetaja dr Ove Sander, mees, kellest raamat kõneleb, märkis esitlusel, et tegu ei ole pelgalt elulooraamatuga. Selles on juttu eeskujudest ja eelkäijatest ehk inimestest, kellega Jumal teda kokku on viinud. Siin saavad sõna ka mitmed inimesed, kellega Ove Sander töö- ja eraelus kokku puutunud on.
Raamatu eesmärgiks on teha sügav kummardus pere, sõprade, töö- ja teekaaslaste ees, sest me käime oma teed koos ja mõtestame ennast läbi teiste inimeste. Suurim eesmärk on see, et selle raamatu kaudu oleks võimalik Jumalat austada, et sel raamatul oleks ka misjonaarne tähendus. Sander loodab, et seda raamatut võiks lugeda ka aastate pärast ning siit leiaks teoloogilist arutlust ja mõtet, eriti need, kel on elus raskusi, intellektuaalseid ja ideoloogilisi otsinguid.
Raamatu eessõnas kirjutab Ove Sander: „Selle raamatuga võiks olla nagu kirikusse tulemisega – siit võiks leida rõõmu, lootust ja mõtteid edasimõtlemiseks. Hea oleks, kui siia sisse piiludes läheks hinges helgemaks ja lahedamaks.“
Raamatusarja koostaja ja toimetaja Margit Arndt-Kalju ütles, et on tõeliselt tänulik, et saab taolisi raamatuid kokku panna. Ta avaldas lootust, et see töö kestab veel pikalt ja ta saab erinevate vaimulikega koostööd teha. Praegu on koostamisel kolmas raamat, mille peategelase ta veel saladusse jättis, kuid juba võib öelda, et hakkavad välja joonistuma teatud mustrid. „Kuigi vaimulikud on inimestena ja oma tegudes väga erinevad, on nii hea meel näha, et on üks kindel vundament, millele kõik tugineb, ja see teeb südame soojaks,“ rõõmustas toimetaja.
Sarja „Meie vaimulikud“ esimene raamat on kirikuõpetajast, poeedist ja poliitikust Avo Üprusest. Raamatusari soovib tutvustada Eesti peamiste konfessioonide vaimulikke, et tuua vaimulikkond meie ühiskonnas nähtavamale kohale.
Tiiu Pikkur

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)