Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Meie elu terviklikkuse alus

18.04.2018 | | Rubriik: Kultuurielu

ISA PEDRO CERVIO. „TARVIS ON VAID ÜHT“ Pehme köide, 110 x 165 mm, 144 lk

Kogumikku „Tarvis on vaid üht“ (sarjas „Sõna ja tegu“) on koondatud 2015. kuni 2017. aastani peetud loengud, kus isa Pedro pakub lihtsas sõnastuses praktilisi juhtnööre ja selgitusi.
Tallinna roomakatoliku Peeter-Pauli kiriku preestrina on Argentiinast pärit isa Pedro Cervio andnud koguduse liikmetele ikka ja jälle nõu, kuidas elada nii, et meie elu poleks lahutatud kaheks eri osaks – usueluks ja argipäevaks –, vaid et need kaks poolt moodustaksid terviku. Raamatus näiteks vaatleb ta, mis on palve ning kuidas ja millal palvetada, kes on Püha Vaim ja kuidas ta mõjutab meie igapäevaelu, miks on vaja pihil käia jne. Mõned vastused tulevad Jeesuselt endalt, teised pühakutelt, kolmandad paavstidelt. Isa Pedro on oma raamatu kirjutanud just eesti lugejatele ja eesti keeles.
Isa Pedro Cervio on sündinud Argentinas Buenos Aireses. Ta on õppinud filosoofiat Argentina katoliku ülikoolis ja Navarra ülikoolis Hispaanias ning teoloogiat Püha Risti ülikoolis Roomas. Ta pühitseti Rooma-Katoliku Kiriku preestriks 2006. aastal Roomas ja kuulub Opus Dei prelatuuri. Enne Eestisse tulemist töötas ta preestrina Hispaanias, Paraguays ja Argentinas. 2011. aastal kolis ta Eestisse. Pedro Cervio elab Tallinnas ja teenib Peeter-Pauli katedraalis, töötab Vanalinna hariduskolleegiumis filosoofia ja ladina keele õpetajana ning Tatari üliõpilaskodus kaplanina.
Eesti Kirik

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)