Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Mehis Pupart armastab töötada inimestega

12.02.2014 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Eile oli 50. sünnipäev Torma koguduse õpetajal Mehis Pupartil, kes on andnud oma elu Jumala juhtida.

Kahekümnest vaimulikuks oldud aastast (ta ordineeriti diakoniks 12. jaanuaril 1994 ja õpetajaks 9. augustil 2001) viimased seitse on Saaremaalt pärit Mehis teeninud mandril ega ole siingi jätnud tagaplaanile armastatud hingehoiutööd.
Koguduse teenimise kõrvalt jagab ta jumalasõna ja julgustab inimesi Sadala hooldekodus, vahel ka Torma päevakeskuses, Kääpa hooldekodus ning Jõgeva hooldekodus ja haiglas.
Ühel koguduseõpetajal tuleb muidugi hakkama saada paljude asjadega, eriti maakoguduses. Praegusel külmal ajal tuleb iga päev kütta kahesaja-aastast paksust maakivist pastoraati ja iga aasta vähemalt korra lahti sulatada mõnd külmunud toru. «Elementaarsete majapidamistöödega peab ikka hakkama saama,» ütleb Mehis. Ja selgitab, kuidas kivist hoone endaga mängida laseb.
Enne teoloogiat ajalugu õppinud Mehis huvitub peale hingehoiu kirjandusest ja muidugi ajaloost ning reisib võimalust mööda. Enda sõnul hindab ta Eesti Kiriku reise, sest siis on meeldiv seltskond tagatud. Ta osales reisil Lapimaale, Prahasse ja kaks korda Iisraeli, mille ajalugu talle ka uurimisainet on pakkunud. Eesti ja Euroopa ajaloo kõrval on eriti põnev kiriku ajalugu, kõneleb Mehis.
Kõige tähtsam on muidugi kogudusetöö ja siingi rõõmustavad teda ennekõike inimesed. Möödunud aastal valis kogudus uue tegusa juhatuse ja nõukogu. «Hea on tunda, kui Jumala õnnistusel asjad edenevad, ja Torma kogudusel on Jumala õnnistus,» kinnitab õpetaja.
«Iga koguduseliikme mõju on tegelikult suurem, kui oskame arvata. Sageli unustatakse tõsiasi, et mitte karjane ei sünnita tallesid, vaid lambad. Kristlik pärand juhib meid enese läbikatsumisele Jumala ees,» on öelnud juubilar, kes hindab kõrgelt iga inimest nagu ka oma eelkäijate tehtud tööd.
178 liikmesannetajaga kogudus õnnitles oma õpetajat pühapäeval pärast jumalateenistust.
Rita Puidet

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)