Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Mehest, kes usub huumorimeelega Jumalat

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Raamatut tutvustavad Margit Arndt-Kalju ja Naatan Haamer. Liina Raudvassar

Kirjastuse Gallus raamatusarjas „Meie vaimulikud“ valmis uus teos, mis tutvustab legendaarsest vaimulike suguvõsast pärit Naatan Haamerit.

Uudisteost tutvustati Tartu Jaani kirikus pärast 4. novembri jumalateenistust. Õigemat kohta olnuks raske leida, arvestades seda, et Naatan on Ülikooli-Jaani koguduse abiõpetaja ning enda sõnul „hobipapina“ seda linnakogudust aidanud teenida oma 20 aastat.
Teose sünniloost oli muljeid jagamas ka koostaja Margit Arndt-Kalju. Ta soovinud kindlasti raamatusse saada näidet Naatani luulevaramust: „Mõtlesin, et miks kasutada varasemat loomingut ja tegin Naatanile ettepaneku kirjutada raamatusse midagi uut.“
Mil määral oskab Naatan iga hetke kasutada, et oma paljude ülesannetega toime tulla, see ilmnes toimetaja soovile vastu tulles: Tallinna-Tartu bussis, olles just telefonitsi nõustanud kedagi hingehoidlikult, said kirja read, mis jõudsid raamatusse luuletusena „Lootusetuse loome“.
Naatan Haamer on hingehoidja ja vaimulik, kellel on palju harrastusi. Raamat toob lugejani mõnegi tahu, millest ehk nii väga ei teata. Fotografeerimine, matkamine, sportimine, musitseerimine on vaid üksikud märksõnad.
„Ma olen vaimuliku elust nii läbi imbunud, et ei kujuta teistsugust elu ilmselt ette,“ tunnistab ta, jutustades, et on teadnud päris pisikesest peale, mis ameti valib. Küllap aitas kaasa seegi, et Naatani vanaisa oli vaimulik ja isa on vaimulik, ka mõlemad vennad.
„Vaimuliku roll on pühad väited lahti mõtestada, tuua need tänapäeva inimeseni arusaadaval moel, et ta oskaks neid oma maailma paigutada,“ tajub Naatan väljakutset oma elu kutses.
Liina Raudvassar