Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Mees, kes kuuleb loodust ja Loojat

10.01.2018 | | Rubriik: Kultuurielu

Jüri Keskpaik. Sa astud virgumise teele. Tartu 2017

Jüri Keskpaik on kirjutanud raamatu „Sa astud virgumise teele“, mis on mõtteliseks jätkuks tema kolm aastat tagasi ilmunud raamatule „Looduse palve“.

Ka raamatute kaanekujundus, mille on teinud Elen Apsalon, järgib sarnast joont.
Raamatu autor Jüri Keskpaik on eesti ornitoloog, tegelnud lindude ökofüsioloogia, etoloogia ja rändeuuringutega. Pensionieas on ta asunud elama Läänemaale keset ürgset loodust, õppinud kuulama looduse hääli ja mõistma lindude-loomade käitumist. Sulanud ühte Looja loominguga.
Autor jagab 48-leheküljelises raamatus „Sa astud virgumise teele“ lugejaga läbitunnetatud looduse ja Looja kogemust ning kutsub inimesi virgumise teele.
Ta kirjutab: „Kui sa otsid Looduse Saladust ja tahad teada Elu Tõde, pead sa kõndima Virgumise teel, sest Saladus on siis sinu ees ja sinu Rahva Jumal on selle Saladuse sees. Tõde avaneb sulle, kui austad, armastad ja hoiad Looduses Elu ja tahad seda veelgi sügavamalt mõista läbi Looduspalve, seistes oma Rahvusaltari ees, mille sa ise kujundad, andes looduspärase Nime. Sa ei tohi suurendada sündi, vähendades surma, ega suurendades surma vähendada sündi. Pea meeles, et Sünd ja Surm käivad käsikäes – kuid nende vahele jääb meie kõikide Elu ja see on Eesti rahva Nägu, mis peegeldab ka sind.“
Raamatut saab osta raamatupoodidest, sealhulgas ka Tartu Pauluse raamatupoest, aga tellida  ka otse Eesti Kiriku toimetusest. Koos postikuluga maksab ühe raamatu saatmine 5 eurot. Kogudused, kes sooviksid raamatut osta rohkem, palun kokku leppida Sirje Kasemaaga (tel 733 7795 või e-post sirje.kasemaa@eelk.ee).
Sirje Semm

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)