Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Meeldejääv aastapäevakontsert

08.08.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Karijärve keelpilliorkestri juht Eveli Roosaar.
Tiit Kuusemaa

22. juulil oli madlipäev ehk Maarja-Magdaleena mälestuspäev. Iseäranis oli seda põhjust meenutada viiel EELK kogudusel, mille kirikud on talle pühendatud.

Tartu praostkonna Maarja-Magdaleena kogudus tähistas nimipühaku päeval ühtlasi oma esmamainimise 575. aastapäeva. Sel puhul kutsuti kodukihelkonna rahvast osa saama kontserdist, millel astusid üles Tartu kammerkoor Kolm Lindu ning Karijärve keelpilliorkester.
Koguduse õpetaja Aivo Prükk kinnitas, et kontsert tõi kirikusse hulgaliselt publikut, ehkki reklaam üritusele oli üsna tagasihoidlik. Kuulajate sõnul olnud kontsert väga liigutav, muu hulgas selle pärast, et esitusele tuli noorusajast tuttavaid laule.
Teiseks tõstis Prükk esile seda, et kontsert oli ka kõrgel kunstilisel tasemel. Lisaks mullu asutatud, kuid juba palju tuntust kogunud kammerkoorile Kolm Lindu pälvisid rohkesti kiidusõnu ka noored muusikud Karijärve keelpilliorkestrist.
Tegemist on kollektiiviga, mis on alguse saanud Tartu Heino Elleri nimelise muusikakooli viiuliõpetaja Eveli Roosaare algatusel 2007. aastast Puhja lähedal Karijärvel korraldatud suvistest pilliõppelaagritest. Prüki sõnul väärib eriti esile tõstmist see, et ajal, mil teised lapsed suvevaheaega nautida saavad, veetsid orkestri lapsed selgi suvel mitu nädalat pillimängu harjutades. Kontserdil võis veenduda, et õpetajate ja laste vaevanägemine oli hästi vilja kandnud. Seejuures esineti samal päeval juba teist korda – vaid mõned tunnid varem oli üles astutud Puhja kirikus.
„See, et nad oma ajast on ohverdanud nii palju, muutis meid sel õhtul võib-olla paremateks inimesteks,“ leiab Maar­ja-Magdaleena õpetaja.
Rain Soosaar

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)