Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Meego Remmel kaitses doktoritöö

02.03.2011 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Meego RemmelEesti Evangeelse Alliansi ja Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu president, Salemi baptistikoguduse pastor Meego Remmel kaitses Walesi ülikooli juures oma doktoritöö.
Remmeli töö teemaks oli «Vooruse tunnetusest anabaptistide ja eesti baptistilises primaarteoloogilises lauluvaras».
«Teoloogilises perspektiivis võime me kõnelda kahest suunast – see on sekundaarne, teoloogide pärusmaa, ning primaarne, mis väljendub vabakiriklikus praktikas jutlustes, palvetes, laulutekstides,» laiendas teemat oma intervjuus Eesti Kirikule Meego Remmel. «Tänapäeval ei usuta ju enam doktriine, pigem ikka poeetilisi tekste.» Remmel lahkas ja võrdles oma töös nii 16. sajandist pärit anabaptistide tekste 1990ndatel Eestis välja antud vabakiriklikku lauluraamatusse valitud vaimulike laulude sõnumiga.
Paljud anabaptistid surid märtrina oma usku tunnistades ning sellest on säilinud hulk palvete ja laulude tekste. Oluliseks sõnumiks neis oli kogudusekesksus ja jumalarahva identiteet. Kõneldi narratiivides.  
Remmel tõi välja, et tänapäevased laulud on pigem individualistlikud, mina- ja isikliku pöördumise kesksed, vähem kõneldakse Kristuse ihust ja Jumala riigist. Ka nimetas Remmel, et vabakiriku lauluvaras ei ole laule maisest isast. «Ma usun, et kui me tahame inimesi kõnetada, siis peaksime ka mõtlema seda läbi oma lauluvaramu. Praegu me peatume Jeesuse hälli kõrval jõulude aegu ja risti juures Kolgatal,» tõdes autor.
Meego Remmel on teinud ka oma ettepanekud vabakirikute lauluraamatukomisjonile, praegu käivad ettevalmistused lauluraamatu teise osa kokkupanekuks.
Mari Paenurm

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)