Esileht » Online » Online artiklid »

Meego Remmel: inimestele tuleb tagada väärikas elu, mitte surm

01.02.2019 | | Rubriik: Online artiklid

Praegu ravimatuks tunnistatavatele patsientidele tuleb kiiremas korras tagada inimväärikust austav elu – mitte surm – ning meditsiiniliselt ja hoolekandeliselt pädev teenus, selle asemel et nad iseenda, omaste ja vikatimehe hooleks jätta, kirjutab Meego Remmel.

Inimväärikust tuleb ühtviisi austada kõigi inimeste suhtes, sõltumata kellegi kõrvalistest tunnustest inimene olemise seisukohalt.

Eesti õigusruumis kehtiva ÜRO inimõiguste ülddeklaratsiooni (artikli 25) järgi on igaühel õigus piisavale elukvaliteedile “tema ja ta perekonna tervise ja heaolu toidu, riietuse, eluaseme, arstiabi ja elementaarsete sotsiaalteenuste osas”, samuti “kindlustatusele tööpuuduse, haiguse, invaliidsuse, lesestumise ja vanaduse või muul elatusvahenditest ilmajäämise puhul, mis ei olene temast endast.”

Nii ei tohi kedagi kohelda “teise sordi” inimesena, kalkuleerides tervisenäitajaid või elumust. Haige ja surija inimväärikuse austamine peab väljenduma tema elu(kvaliteedi), mitte surma(saatmise) eest hoolitsemises.

Edasi loe ERR Uudistest.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)