Meego Remmel EEKBK Liidu uus president

01.04.2008 | | Rubriik: Määratlemata


Nädalavahetusel valiti Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu (EEKBKL) uueks presidendiks Tartu Salemi koguduse pastor Meego Remmel.
Tartus peeti EEKBK Liidu aruandlus- ja valimiskonverents, kus valiti liidule uus president ja vanematekogu. Konverentsi vaimulikuks teemaks oli «Kandke vilja pühitsuses», teemajutluse pidas Peeter Roosimaa.
Reedeõhtusel kontsertjumalateenistusel kandsid Tartu Kolgata, Salemi ja Pauluse ühendkoor ning Elleri sümfoniettorkester Lehari Kausteli juhatusel ette Schuberti missa G-duuri. Tervitussõnavõttudega astusid üles kaaskristlased, EELK poolt tervitas peapiiskop Andres Põder.
Ajakirja Teekäija viimases numbris hindab liidu eelmine president Joosep Tammo viimast nelja aastat stabiilseks ja koguduste elu osas heaks: tegutseb Kõrgem Usuteaduslik Seminar, ilmub kuukiri Teekäija, koolitatakse pastoreid, peetakse piiblipäevi, suvefestivale ja misjoninädalaid. Viimastel aastatel on rajatud ka uusi hooneid: SA Sõbra Käsi hoone, Kärdla palvela, Otepääl on valmimas uus kirik ning ehitustööd käivad Mustvees, Viljandis ja Rakkes.
Järgnevaks neljaks aastaks valiti baptistide koguduste liidu presidendiks pastor Meego Remmel ja asepresidendiks Viljar Liht. Samuti valiti uus 18-liikmeline vanematekogu. 12. aprillil valib vanematekogu ka uue peasekretäri.
EEKBK Liidul on 83 kogudust, milles 5965 täieõiguslikku liiget. 2007. aastal ristiti 164 uut inimest ja liit kasvas 21 liikme võrra. Koos pühapäevakoolilaste, teismeliste ja noortega on kogudustes ühtekokku 9433 liiget.
Lea Jürgenstein

4 Kommentaari artiklile “Meego Remmel EEKBK Liidu uus president”

 1. Karu2 ütles:

  Miks ilutseb sektandi pilt esiplaanil? Eks ole sektandid Eestisse tulnud ikka eeskõige selleks, et kurat saaks kirikust hammastega hingi välja kiskuda!

 2. Karu2 ütles:

  Kirik on Kristuse maapealne Ihu. Väita, et et Kristuse Ihus ei ole Püha Vaimu vaid see on kuhugi nurga taha ära läinud, on pehmelt öeldes mõtlematu arvamus.

 3. Medvendist ütles:

  tuttavalt, et kas Meego Remmel on bassimees Taavo Remmeli vend. “Jah”, vastas tuttav, ” aga Meego on ainult baptist.”

 4. analüütik ütles:

  Meego puhul on kindlasti olulisemaid näitajaid kui konfessionaalne kuuluvus või pillimänguoskused.
  Kes on temaga kokku puutunud, teavad et tegemist on asjaliku inimesega.

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)