Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Meedia ümarlaual osales õiguskantsler

26.10.2022 | | Rubriik: Uudised

Pärast mitmeaastast pausi kogunes Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) meedia ümarlaud 18. oktoobril Tallinnas kõrgema usuteadusliku seminari ruumes.

Kohtumise avas ja luukapäeva palvesõnad ütles EKNi president peapiiskop Urmas Viilma. Ümarlaual osalejaid tervitas ka täitevsekretär Vilver Oras, koosolekut juhtis meediatöö konsultant Kaija Velmet.  

Kohtumine algas õiguskantsler Ülle Madise (fotol) sõnavõtuga, kes vahendas oma muret seoses arengutega ühiskonnas ja laiemalt Euroopas. Tekkinud sotsiaalset protsessi nimetab ta vaikimise nõiaringiks. See tähistab olukorda, kus üks ja pahatihti vale arvamus pälvib avalikkuse poolehoiu ning ühiskondlik surve vaigistab selles kahtlejaid. Areng võib viia kurioosumini, kus ka need, kellel on kohustus rääkida ning kes teavad tõde, vaikivad, kuna kardavad üldist halvakspanu. Madise nentis, et meedia tihti toetab seda taunimisväärset arengut.   

Ümarlaual räägiti kristliku meedia hetkeseisust ja tulevikust, oma rõõmudest ja ka muredest said rääkida kõikide väljaannete esindajad. 

EKNi ümarlaua tegevusest võtavad osa EKNi liikmeskirikute, kristlike meediakanalite ja rahvusringhäälingu esindajad ning meediaeksperdid. Tallinna kohtumise lõpus lepiti kokku, et järgmine kord, 2023. aasta mais saadakse kokku Tartus Pastoraadis.

Liina Raudvassar

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)